200 milionů pro Prahu. Organizátoři maratonu vyslali vzkaz některým politikům

26. 04. 202418:10
200 milionů pro Prahu. Organizátoři maratonu vyslali vzkaz některým politikům
foto: Georgi Bidenko, PrahaIN.cz/Pražský maraton, ilustrační foto

Jedna z největších sportovních událostí roku se blíží, již příští víkend čeká hlavní město mezinárodní maraton. K němu podle dosavadních informací nejsou všichni politici naklonění zrovna pozitivně, ale i tak se týden před startem tradičně uskutečnila tisková konference v útrobách magistrátu. Primátor mluvil o akci pozitivně.

„Maraton je zvláštní závod. Je to závod, ve kterém lidé svým způsobem spolu nesoupeří. Je to závod, kde je podstatou radost z pohybu a pocit naplnění. Je to zkrátka zcela jiný běh než utíkání za tramvají,“ prohlásil na tiskové konferenci primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

Celou dobu mluvil jen a jen v pozitivech.

Organizace RunCzech letos očekává přes osm tisíc běžců. Nejvíce cizinců přijede z evropských zemí: Francie, Polsko, Itálie, Slovensko, Velká Británie.

Obrázky z Prahy se budou vysílat do více než 100 zemí světa.

„Z hlediska přínosů se snažíme vyčíslit, co cizinci přinesou do Prahy. Nebudu to moc rozvíjet, ale odhadované benefity pro Prahu jsou kolem 200 milionů korun,“ říká marketingový manažer Run Czech Jiří Nečásek.

Primátor Prahy kýval hlavou a znovu předal pozitivní zprávu ohledně maratonu v Praze. Vyslovil přání, aby maraton ještě rostl a mohl se dostat na číslo až patnáct tisíc běžců. Uvedl také, že Praha je v rámci maratonu na předních příčkách světa, snad tomu tak bude i nadále.

Bohuslav Svoboda. Zdroj: PrahaIN.cz

Ne všichni pražští politici souhlasí s tím, že příjmy jdou v případě podobných akcí městu. Radní Antonín Klecanda (STAN) sice ohledně běžeckých akcí redakci sdělil, že příliv turistů vnímá jen a jen pozitivně, ale například ohledně hokejového mistrovství uvedl, že Praha nevydělá vůbec nic. „Šampionát městu nic moc nepřinese, protože rozpočtové určení daní je nastaveno tak, že vůbec není zohledněno, když jsou tady příjmy. Když někdo říká, že to přinese městu spoustu peněz, tak to vůbec není pravda.“

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných