Chléb za 169 korun rozběsnil nakupující

06. 11. 202310:03
Chléb za 169 korun rozběsnil nakupující
foto: Bob Asher, PrahaIN.cz/Část sortimentu Zrno Zrnko

PrahaIN.cz před několika dny publikovala rozhovor s Ondřejem Kuchařem, spolumajitelem řemeslné pekárny Zrno Zrnko. Hovořili jsme především o strastech podnikání. „Náš stát je přeregulovaný. Než projdete všemi byrokratickými bariérami, přicházíte o čas i o peníze,“ řekl serveru PrahaIN.cz Kuchař.

O cenách sortimentu jsme se zmínili pouze okrajově.

„Stejně tak roste i poptávka po kvalitním pečivu a chlebu. Výhodou dobrého jídla je, že jakmile jednou ochutnáte, už nechce jíst to špatné jídlo. Pokud si neustále kupujete chleba v řetězcích, tak vám to připadne normální. Pak si jednoho dne dáte dobrý chleba, který je jenom z kvasu a je upečený pomalu a v dobré peci. Najednou zjistíte, že vám víc chutná, že déle vydrží, neplesniví a že je vám po něm líp, protože je stravitelnější. U našeho hlavního chleba se nám podařilo vyladit recept tak, že je chutný a zároveň nevnucuje tu základní chuť. Důkazem, že se nám to povedlo, jsou naši zákazníci. Dnes máme padesát restaurací a hotelů, kam dodáváme ´něco´ a chleba,“ řekl redakci Ondřej Kuchař.

Především tato jeho slova vyvolala mezi některými čtenáři značnou nevoli. Do redakčního e-mailu jsme dostali řadu zlostných reakcí.

Podnikatel Ondřej Kuchař. Foto: PrahaIN.cz

Jak si dovolujete!

„Jak si dovolujete dávat prostor člověku, který chce za chleba pomalu dvě stovky? A ještě ho nechat skuhrat, jak je ten stát strašný!“ napsal jistý Petr Hlava. „Byl jsem u něj v Nuslích a ihned jsem odešel, je to obchod pro horních pár desítek lidí,“ vzkázala Jitka V. z Prahy 4. Podobně jako Ondřej Klotz. „Příšerně drahé. Příšerně. On si pán stěžuje na ceny státu, já bych ho za tohle rovnou vyhostil z mého domu, mít tam pronájem,“ napsal.

Zbytek reakcí se nesl ve vulgárním duchu.

Naši redakci podobně ostré výpady zarazily. Podívali jsme se proto detailně na ceny.

Za dvě stě korun pekárna Zrno Zrnko chléb neprodává. Nejdražší je za 169 korun. Jedná se o 1,25 kilogramu žitného chleba. Poloviční (625 gramů) stojí 99 korun. Velký řemeslný chléb vychází na 130 korun a Šumava na 95 korun. Toustových chléb s kvasem a špaldovou moukou vyjde zákazníka na 69 korun za 540 gramů.

Ceny jsme zjišťovali na rozvážkové společnosti Wolt, kde jsou ceny vyšší než přímo v prodejně. 

Po vydání článku se proto s doplněním ozval spolumajitel pekárny Zrno Zrnko Ondřej Kuchař.

„Zajímalo by mne, odkud tyto ceny máte, protože neodpovídají realitě, a stejně tak tedy nadpis Vašeho článku. Žitný nestojí 169, ale 139, jeho půlka nikoliv 99, ale 84. Řemeslný chléb „Čtyřka“ stojí 109 Kč (ne 130). Šumava stojí 79 Kč a ne 95,“ uvedl Ondřej Kuchař.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných