Komunisté vypravují autobus do Polska. Levné potraviny plní jedno místo za druhým

07. 11. 202314:05
Komunisté vypravují autobus do Polska. Levné potraviny plní jedno místo za druhým
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Z polského obchodu Biedronka

Nakupování v Polsku se stalo mezi Čechy nesmírně populárním, lákavé jsou především nižší ceny. V dnešní době už ani neplatí, že sem jezdí pouze pouze lidé z pohraničí.

PrahaIN.cz zaregistrovala, že Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) z Nymburka pořádá autobusový zájezd na nákupy do Polska. V minulosti podobnou akci uspořádal také Vít Bárta. V prosinci 2012 vypravil několik autobusů za levnějšími vánoční nákupy do Německa a Polska. 

Název zájezdu uspořádaného pod hlavičkou KSČM zní: „FIALOVA DRAHOTA V ČR? POJEĎTE S NÁMI DO POLSKA!“

Vyjíždět se bude začátkem prosince v šest hodin ráno z Lysé nad Labem. Po cestě bude více než pět zastávek. Autobus by se do polského městečka Kudowa Zdroj měl dostat asi za tři hodiny.

Fiala v Německu, komunisté do Polska

„Organizace v Nymburce to nedělá poprvé, je to každoroční akce. Vždy je o to velký zájem a myslím, že letos se autobus vyprodá úplně bez problému. Letos to má přidanou hodnotu v tom, že ceny potravin jsou v Polsku mnohem nižší, díky Fialově vládě. I kdyby nedošlo k zásadnímu rozdílu cen, tak i tak spousta lidí pojede,“ sdělil nám tiskový mluvčí KSČM Roman Roun na náš dotaz ohledně zájmu. 

„Poté, co jsem viděl video pana Fialy, tak myslím, že lidé se tam pojedou s radostí podívat o to více,“ dodává.

Na mysli měl video, které premiér vydal na svých sociálních sítích a vypráví zde o svém nákupu v Německu. Nakoupil tam devět věcí, které následně porovnal s nákupem v českém obchodě. „Nákup v České republice je o více než 60 korun dražší, než byl totožný nákup v Německu. Prakticky totožné výrobky od stejných producentů jsou v České republice prostě dražší,“ konstatoval Petr Fiala ve videu.

„To byl super kousek marketingového týmu Petra Fialy. Tohle už překračuje hranici normálnosti, ale budiž, je to jeho věc,“ komentuje mluvčí komunistů Roman Roun v souvislosti s blížícím se zájezdem do Polska.

Dělají nám reklamu, zní z Nymburka

Slova Rouna nám potvrdili i přímo v Nymburce. Konkrétně Zdeněk Milata.

„Počet zájemců roste, autobus se postupně zaplňuje. My chceme, aby jeli hlavně naši členové, ale je to samozřejmě i pro veřejnost. V současné době jsou naplněné asi tři čtvrtiny autobusu,“ potvrzuje Zdeněk Milata.

„Lidé o to mají zájem. Když vidíme, že se často porovnávají ceny nákupů u nás a v zahraničí, dělají to i vládní představitelé, tak myslím, že nám dělají reklamu,“ naráží i na video Petra Fialy.

Jak nám dále sdělil, vloni byla komunistická pobočka z Nymburku na nákupech v Drážďanech, kde rovnou navštívili i zámek Moritzburg, jenž se proslavil snímkem Tři oříšky pro Popelku.

Letos zvolili Polsko také kvůli ohlasům veřejnosti.

Cena jednoho místa v autobusu do Kudowé Zdroje (od Prahy 162 kilometrů, od Lysé nad Labem 131) vyjde na 200 korun.

„Neděláme to, abychom vydělávali. Je to takhle se všemi akcemi. Na protivládních demonstracích zajišťujeme bezplatné občerstvení pro lidi, když nám někdo přispěje, jsme rádi, ale neděláme to kvůli zisku. Děláme to z důvodu, abychom pro lidi něco dělali. Nejsme podnikatelé a jak se říká, jsme tady pro lidi,“ uzavírá Milata.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných