Konci legendárního lahůdkářství předcházela tvrdá slova zákazníků

20. 04. 202412:11
Konci legendárního lahůdkářství předcházela tvrdá slova zákazníků
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Zavřené lahůdkářství Zlatý Kříž

Na začátku dubna jsme informovali o uzavření legendárního pražského lahůdkářství Zlatý Kříž v Jungmannově ulici. To ale nastalo už mnohem dřív, neboť společnost je od 26. ledna v likvidaci.

PrahaIN.cz zjišťovala důvody. U jednatelky Ivany Klinderové marně. Na SMS dotazy nereagovala.

Nyní jsme to zkusili znovu, tentokrát u druhého jednatele Radomíra Lašáka, bývalého ředitele Českých aerolinií. Telefon zvedl, ale po našem představení se omluvil, že nemá čas a je na schůzce. Na písemné dotazy taktéž neodpověděl.

Zkoušeli jsme zvonit i na kancelář Zlatého Kříže, která se dřív nacházela asi sto metrů od provozovny. Zvonek tady stále je, ale úspěšní jsme nebyli.

O důvodech konce lze tak maximálně spekulovat.

Zavřeno. Zdroj: PrahaIN.cz

Kritika

Faktem je, že v posledních měsících fungování nemělo lahůdkářství, které bylo v Praze přes sto let, jen obdivovatele a pochvalné recenze, narazíme také na kritiku údajně snižující se úrovně.

Na to jsme byli upozorněni i po vydání materiálu e-mailem, ale v podstatě totožná slova se objevila i v diskuzi pod článkem a v Google recenzích.

„Myslím, že krachlo proto, že kvalita chlebíčků poslední dobou nebyla valná a byly opravdu drahé, za cenu, za kterou je prodávali, jsou jinde chlebíčky tři a chutnější, a hlavně čerstvé, což se poslední dobou o tomto lahůdkářství říct nedalo, pohřbili se sami,“ spekuloval jeden ze čtenářů. „Souhlasím. Když jsem tam byla naposledy, krčilo se tam pár okoralých. Šla jsem jinam,“ dodal další.

Ještě v prosinci minulého roku, tedy krátce před koncem Zlatého Kříže, stály chlebíčky kolem 45 korun, což je oproti konkurenci vyšší cena.

Jednatelka Klinderová v prosincovém rozhovoru pro PrahaIN.cz na to konto uvedla, že se s nikým nechce srovnávat a každému přeje hodně štěstí. Podle ní k prodeji každý přistupuje jinak, a konkrétně Libeřské lahůdky a další pražské podniky chválí za jejich práci. Srovnávat cenu je prý stejné jako srovnávat jablka a hrušky. „Nebo jablka a jablka. Nejde to. Je tady jedno jablko, je tady druhé jablko, ani toto porovnání není správné. To opravdu nejde,“ řekla.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných