Máte chuť si prohlédnout jaderný reaktor zevnitř? Není to žádný problém

09. 11. 202216:26
Máte chuť si prohlédnout jaderný reaktor zevnitř? Není to žádný problém
foto: Propagační materiály ČEZ/Pohledem do jaderného reaktoru se zatím kochají návštěvníci mezinárodní klimatické konference v Egyptě

Jak se dostat dovnitř chladících věží v Temelíně? A co třeba prohlídka tamního reaktoru pěkně zblízka? Myslíte si, že je to věc nemožná? Omyl.

V současnosti však tuto možnost mají pouze návštěvníci 27. klimatické konference OSN v egyptském letovisku Šarm aš-Šajch. Jak uvádí společnost ČEZ ve své tiskové zprávě, jsou pro návštěvníky konference připraveny speciální brýle pracující s virtuální realitou. „Lidé jsou od přírody hraví a zvědaví a touto nenásilnou formou se nejlépe odbourávají předsudky,“ řekla k celému projektu vedoucí infocenter ČEZ Kateřina Bartůšková.

Tuto virtuální podívanou si v Egyptě už vyzkoušely stovky zájemců a podle Kateřiny Bartůškové s velkým ohlasem. Brýle projektu ReakTOUR přenesou návštěvníky do míst, kde by se za běžných okolností nemohli vůbec pohybovat. Je to pohled do světa, který je běžnému smrtelníkovi navždy uzavřen. A i proto vzbudila tato věc tak velký rozruch.

Dodáváme, že do egyptského proslulého letoviska přijelo z téměř 200 zemí světa zhruba 45 tisíc účastníků této klimatické konference.

Návštěvu zapovězených míst je možné uskutečnit ale i v České republice. Stačí navštívit Informační centrum Jaderné elektrárny Temelín. Tady jsou brýle virtuální reality s návštěvou reaktoru a chladících věží připraveny i pro návštěvníky z České republiky.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných