Skákací hrad za 12 tisíc? Nejlevnější ukrajinská nemovitost v Praze

16. 06. 202210:08
Skákací hrad za 12 tisíc? Nejlevnější ukrajinská nemovitost v Praze
foto: Párty Klokočka, PartySaurus (stejně jako ostatní fotografie v článku)/Ukrajinský hrad

V nabídce jednoho eshopu, jenž zajišťuje služby pro oslavy, akce či jiné události, se objevil skákací hrad v tematických barvách Ukrajiny. Různá sdílení s nabídkou k pronájmu znamenala okamžitou kritiku na sociálních sítích, spousta lidí nadávala, že tohle je už přehnané. Někteří si neodpustili ani výtku, že pronájem skákacího hradu je za vysokou cenu.

Lidé zmiňovali, že pronájem za 12 tisíc je zkrátka přehnaný. Zaznívaly i hlasy o možnosti profitu z válečné situace na Ukrajině. Bylo toho opravdu dost.

Prodejce jsme proto oslovili, abychom si vše ujasnili.

Takže od začátku...

Hrad v ukrajinských barvách má rozměry 4,5 x 3,8, výška je 2,8 metrů.

Cena stejná jako u ostatních

Jeho cena pro zapůjčení na akci, která trvá od jedné do pěti hodin, je 11 990 korun. Právě tady nastal prostor k debatám. Někteří, jak už jsme zmínili, vznášeli námitky nad touto cenou.

Nicméně je na místě podotknout, že cena je naprosto totožná, jako u jiných skákacích hradů, například s motivem psů a štěňat. Prodejce nám také sdělil, že udaná cena zahrnuje instalaci, dohled a také následnou deinstalaci.

„Lidé budou na internetu nadávat vždy“ 

„Lidé budou na internetu nadávat vždy. Když jsem si v březnu dovolil dát inzerát, že prodávám vrbové proutí za čtyři tisíce, tak se lidé mohli s prominutím po*rat. To bylo hrozné, já byl největší syčák. Psal jsem jim, jestli ví o vrbách, které se samy ostříhají, přijedou do Prahy, odnosí do auta a tak dále, potom nemám problém. Hlavně to byly moje vlastní vrby na statku, který mám koupený na hypotéku. Oni mi ale psali, že je řežu někde u cesty a pak vydělávám. U vrbového materiálu je naprosto normální, že se kupuje,“ sdělil nám Petr Klokočka o svých zkušenostech s nelibostí lidí při prodeji.

Prodejce nám také sdělil, že v případě charitativních akcí vycházejí vstříc cenově. 

Zde se dá služba skákacího hradu poskytnout pouze za náklady, bez nároku na zisk pro prodejce. Prý je momentálně v kontatku s několika charitami. 

Ale už před dvěma měsíci se jeho služba za korunu setkala s nelibostí uživatelů na sociálních sítích. 

„Teď jsem se rozhodl, že už to nebudu nabízet oficiálně za korunu. Nicméně rád se dohodnu s charitativní organizací pouze za pokrytí nákladů, třeba benzínu. Ale právě, když jsem to nabízel za korunu, tak to bylo něco. Zablokovali několik facebookových skupin. Lidé se bouří, že je to ukrajinský hrad. Píší, proč neuděláme ruský nebo český hrad. My máme tisíc služeb, tak si mohou vybrat jakoukoliv jinou. Máme i halloweenský hrad, to je špatné, když je americký? Příští rok řešíme licenci na známé české duo, nechci prozrazovat, ale budeme mít české pohádky. Snažíme se něco dokázat, ale určitý úspěch lidé neodpouští,“ dodal Petr Klokočka.

Na Ukrajině sám byl

K Ukrajině má prodejce vztah. Byl ve městech jako Oděsa, Cherson či Lvov.

„Já jsem sám byl na Ukrajině před osmnácti lety. Neříkám, že jsou Ukrajinci nejlepší na světě a obráceně. Ta ekonomika byla slabší, všichni jsme z toho měli trochu srandu, byla u nás levná pracovní síla, tak to ale prostě je. Přišlo mi také směšné, že na Ukrajině stála káva dvě koruny. To ale nesouvisí s tím, že je tam válka. To je mi zkrátka, jako mnoha lidem, líto. Když jsem měl tu možnost k naší zásilce přidat hrad Ukrajina, tak jsem to riskl. I kdyby to náhodou pomohlo jenom nějaké demonstraci,“ zmínil prodejce.

Během ukrajinských voleb 2004. Archiv Petra Klokočky

„Lidská závist je bohužel velká. To můžete udělat skákací hrad s fotbalovým míčem, lidé řeknou, že nemám rád hokej. Český hrad chci vyrobit také. Udělám ho, ale bude až příští rok. Nicméně myslím si, že se v současné době by se využil méně, než ukrajinský. Ale plánuju ho vyrobit,“ dodal Petr Klokočka.

A kde objednat?

www.PartySaurus.cz 

www.PARTYKLOKOCKA.CZ  

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných