Emma Smetana v sobotu na Primě dohrála

13. 09. 202310:07
Emma Smetana v sobotu na Primě dohrála
foto: TV Prima, se svolením/Ze seriálu

Televize Prima odvysílala o víkendu druhý díl své novinky. Romantický seriál Eliška a Damián v podání Emmy Smetany a Roberta Urbana však sklízí obrovskou kritiku. PrahaIN.cz se podívala na komentáře diváků ke druhému dílu.

„Hlavní postava Eliška žije v současnosti, ale Damián pochází z roku 1758. Díky elixíru začne Damián cestovat časem a potkává Elišku, která mu není lhostejná. A jak už to v pohádkách bývá, jejich cesta k lásce nebude jednoduchá. Oba se budou muset vzepřít svému osudu. Damián se totiž má zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou a Eliška se zase musí starat o marmeládovnu, kterou zdědila,“ tak zní krátký popis děje podle TV Prima.

A co na to diváci?

„Námět dobrý. Má to být něco jako Kate a Leopold. Akorát, že Emma Smetana není Meg Ryan a Robert Urban není Hugh Jackman,“ objevilo se několikrát pod různými příspěvky na sociálních sítích.

Velmi špatné je hodnocení seriálu i na Česko – Slovenské filmové databázi, kde je ohodnocen osmi procenty a drží 31. místo mezi tím nejhorším, co televize kdy odvysílala.

Nejčastěji ho diváci hodnotí slovem „odpad“.

„Sledoval jsem to mírně podnapilý a ani tak to nešlo, navíc jsem z toho rychle vystřízlivěl. Není to tak špatné, jak tu lidi píšou, je to mnohem horší! Absolutní dno,“ zní jedna z diváckých recenzí.

Další psali, že dali seriálu šanci a podívali se i na druhý díl. Ale mnoho se jich shodlo, že to nešlo dokoukat do konce.

Rozpaky vzbuzuje především Emma Smetana. Její herecký výkon často diváci kritizují, prý by se měla držet zpívání.

„Já bych dal 0,5 bodu Smetaně, protože se mi líbí její vokály v písničkách od Tata Bojs. A líbí se mi i jako holka. Ale systém hodnocení to neumožňuje. Takže smůla. Odpad,“ zněl další komentář. „Smetana by se měla držet zpěvu. Její otrávený ksicht a monotónní hlas mi šel pekelně na nervy. Což je u hlavní postavy celkem problém,“ vyčetl další pisatel.

Facebook TV Prima ještě před uveřejněním druhého dílu zveřejnil video s ukázkou, na co se mají diváci těšit. Okomentovalo ho přes tisíc lidí. Pozitivní reakce bychom hledali těžko. I přesto, že několik lidí psalo, ať lidé dají seriálu ještě šanci.

Konec v sobotním vysílacím čase

Jediné, co lidé chválí, je úvodní písnička.

Stejná stránka před několika hodinami uveřejnila další video. „Jeden malý ´edit´ ze sobotního dílu,“ psala Prima. Komentáře jsme pročetli všechny. Z téměř stovky byly pozitivní čtyři.

„Líbit se to může prostoduchému člověku, už jen ty ukázky hereckých kvalit mě usvědčily v tom, že je to děs,“ psal například jeden z diváka. Dále se objevovala slova jako ostuda, odvaha, šílenost, dno.

Druhý dál sice získal negativních reakcí méně než ten první, to je ale zřejmě způsobeno tím, že první díl sledovalo s očekáváním daleko více diváků než ten druhý.

Seriál ale v sobotním hlavním vysílacím čase dlouho nevydržel. Podle serveru Mediaguru.cz se Damián a Eliška bude nově vysílat v pondělí v 20:15. V sobotu ho nahradí kriminální seriál Zákony vlka.

 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných