Jana Krause opět zneužili. „Víte, co mi řekli, když jsem to řešil?!“ reagoval moderátor

02. 08. 202310:05
Jana Krause opět zneužili. „Víte, co mi řekli, když jsem to řešil?!“ reagoval moderátor
foto: Wikimedia Commons, David Sedlecký , k užití pro média/Jan Kraus

Naše redakce na Facebooku opakovaně zaznamenala sponzorovaný příspěvek od uživatele Dillon Kivo. Prý je to výkonný ředitel reklamní agentury Kivo Media Group. Na fotografii je známý herec a moderátor Jan Kraus, jehož v poutech odvádí policie.

Příspěvek vede na stránky JulNewbs.com, který ovšem zdánlivě připomíná jeden z nejčtenějších českých serverů Novinky.cz. V tomto fiktivním článku jsou uvedeni jako autoři textu Jaroslav Soukup a Dáša Šamanová.

„Kariéra Jana Krause visí po jeho posledním live-vystoupení na vlásku,“ zní titulek článku.

A dále popisuje údajné zákulisí pořadu 7 pádů Honzy Dědka, kde byl Jan Kraus hostem před dvěma lety. Text rovněž píše, že se Jan Kraus dopustil skandálu, když omylem prozradil své „finanční tajemství během živého vysílání“.

Prý musela zasáhnout Česká národní banka. Požadovala okamžité přerušení živého vysílaní.

Článek stojí na tom, že jeho autoři mají údajně kopii záznamu, která byla vystřižena.

Boháčem za krátkou dobu

Kraus ve fiktivním přepisu rozhovoru nejprve mluví o tom, že je jednoduché stát se do dvou měsíců milionářem. Po dotazu moderátora měl nakonec Kraus ukázat platformu, která to zaručuje.

„Mějte na paměti, že je možné, že tento článek budeme muset stáhnout, stejně jako musela režie přerušit živé vysílání a smazat záznam. Doporučujeme vám tak co nejdříve navštívit odkaz, o kterém Jan Kraus mluvil,“ píše stránka.

Podle ní si moderátor Dědek vydělal během dvaceti minut vysílání pořadu 817 korun.

Podívali jsme se i na stránku takzvaného Granimatoru. Láká na to, že se jedná o nejinteligentnější kryptografický systém na světě.

Tajemství „úspěchu“ je prý ve způsobu fungování po vzoru burz.

A znovu využila Jana Krause.

Na webové stránce se nachází jeho fotografie, kde je ovšem uveden jako „Ján Kraus, slavná hlasatelka“. A podle webu „platformu používá již několik let“.

Jan Kraus se nevědomky stal „tváří“ neznámé společnosti. Zdroj: PrahaIN.cz/Granimator

Známého herce to nepřekvapilo

Podobné triky se objevily už v minulosti. Jak uvedl například osobní blog Pooh.cz v lednu 2021, jednalo se tehdy o společnost s názvem Bitcoin Bank a odkaz na článek vedl skrz stránku Beautyrefuse.com.

Populárního herce jsme oslovili. Ničemu se nedivil, o celé věci ví.

„Ano, ano. Vím o tom. Asi dvakrát nebo třikrát jsem o tom mluvil v show,“ začal Jan Kraus.

Nad celou věcí jen kroutí hlavou.

„Nejlepší je, že tady jsou všechny možné anti-fake sdružení, ale na tohle vám všichni řeknou, že s tím nemohou nic udělat. Vždy to řeknou. Což mi přijde jako výborný paradox toho, jak tady máme všemožná anti-fake opatření a komise. Tohle se týká mnoha lidí. Používají jejich tváře. Je to pozoruhodné. Oni řeknou, že je to ze zahraničí, nebo co. Je to zajímavé i v tom, že by to správně měl přinejmenším stáhnout Google,“ sdělil redakci Jan Kraus.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných