„Králem Karlových Varů se stal Oldřich Kaiser. Bez diskuse,“ všimla si reportérka

06. 07. 202411:01
„Králem Karlových Varů se stal Oldřich Kaiser. Bez diskuse,“ všimla si reportérka
foto: Herminapress, se souhlasem/Oldřich Kaiser, Jiří Havelka a Petr Lněnička

Na úpatí malebného kopečku žije zahradník se svojí ženou, kteří se starají o malé zahradnictví. Touto větou začíná anotace k filmu Zahradníkův rok, který v Karlových Varech představil celý štáb v čele s režisérem Jiřím Havelkou a hereckou legendou Oldřichem Kaiserem.

Jeho přístup k životu a dialogu s lidmi, jak zhodnotila naše reportérka, nemá obdoby. „On si doslova podmanil sál. Je to podle mého tím, že si ho člověk spojí s řadou situací. S filmem, divadlem, improvizací. Starší generace s ním prakticky vyrůstala. On je prostě legenda. Každý k němu tak přistupoval, ačkoli on sám se choval jako jeden z mnoha. Ale bavil vlastně vším, co řekl. Skutečný král Varů,“ podotkla reportérka.

Na slavnostním uvedení nechyběla ani Dagmar Vokatá, Alena Mihulová, Jiří Vyorálek či Tomáš Jeřábek.

Atmosféra prý byla úžasná.

Oldřich Kaiser a Dagmar Vokatá. zdroj: Herminapress, se souhlasem

Pro naši redakci Oldřich Kaiser popsal film následovně: „To byla velmi zajímavá práce. Hlavní roli tam ale hrála příroda. Tím, že je to o zahradníkovi, jsem tam dělal všechno to, co zahradník má dělat. Scházeli jsme se na natáčení během všech čtyř ročních období a v době, kdy všechno bují a roste, jsem ryl, okopával, sázel a podobně. Byla to trochu legrace. Moje manželka Dáša Vokatá hraje mou ženu, ale předtím v životě nestrčila ruku do hlíny. Hlídala mě na placu, abych někam neutekl a abych se držel na místě, kde se natáčelo. Jiří Havelka si to takhle vyřešil, protože měl strach, aby Kaiser nezběhl,“ zasmál se herec.

„Film má zajímavý námět a není moc veselý. Je o zahradníkovi, který skončí velmi špatně. Víc ale prozrazovat nechci. Jsem zvědavý, jak to dopadne, ale myslím, že jsme to všichni zvládli dobře,“ dodal.

Naše reportérka si všimla ještě jedné věci. Specifického chování štábu.

Marek Eben a Petr Dvořák na golfu. Foto: Herminapress, se souhlasem

„Všechny ty tváře asi každý filmový nebo televizní divák zná. Vidět je takto pohromadě, to byl zážitek, ale co musím říct, zde se sešlo všechno to, co jsem už dříve chválila. Nenápadná elegance, přitom šarm a grácie. Všechno jsou to vynikající herci. Mimochodem se na plátně objeví také Štěpán Kozub a Michal Isteník, to jsou rovněž dvě esa v rukávu,“ uzavřela s tím, že promítání bylo fantastické a lidé byli nadšení.

Kafe a cigáro...

Oldřicha Kaisera jsme se už dříve ptali, jak pracovní vytížení ve svých devětašedesáti letech zvládá.

„Fyzické problémy zatím nemám. Pouze jsem o něco méně mrštný než v mladším věku. Mě to ale nijak neomezuje. Když potřebuji, tak v klidu nabírám energii a odpočívám. Relaxační rituály ale žádné nemám, k masérovi nechodím a ani saunu nenavštěvuji. Nic takového neprovozuji. Nemám ani trpělivost na to, abych poslouchal nějakou relaxační muziku. Nejvíc si odpočinu na svém místečku na balkóně. Dám si kávičku, těch je hodně, do huby cigáro a je mi dobře,“ vzkázal našim čtenářům.

Co se dalších akcí ve Varech týká, zajímavý prý byl golfový turnaj, kde se objevil Jiří Bartoška, Jiří Macháček, Marek Eben, fyzioterapeut Pavel Kolář, ale třeba i Petr Dvořák, někdejší generální ředitel ČT.

„Golfu nerozumím, ale pánové vypadali v těch sportovně-elegantních outfitech moc dobře,“ uzavřela reportérka PrahaIN.cz. „A také přijel usměvavý a úplně šedivý Ivan Trojan, a rozevlátý Ondra Sokol,“ zasmála se závěrem.

Dorazil Ondřej Sokol. Foto: Herminapress, se souhlasem

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných