Lucie Borhyová: Největší trapas? Úzké, kožené šaty, pád, Karel Gott…

11. 11. 202209:34
Lucie Borhyová: Největší trapas? Úzké, kožené šaty, pád, Karel Gott…
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz /Lucie Borhyová

Moderátorku Lucii Borhyovou jsme zastihli ve středu odpoledne na akci v Aquapalace Praha. Konalo se zde slavnostní otevření dětského pokojíčku. V krátkém rozhovoru jsme se zeptali především na dvě věci. První se týkala trémy a druhá trapasů. Moderátorka a zřejmě i nejznámější tvář obrazovek televize Nova působila uvolněně, mile, byla naprosto přirozená a čišela z ní energie.

Jak tedy naložit s trémou pro ty, kdo se s touto nepříjemností potýkají? „Člověk na to nesmí vůbec myslet, protože když se budete na jednu věc maximálně soustředit, tak se stane přesně to, že se přeřeknete,“ přiblížila serveru PrahaIN.cz.

„Anebo se stane to, že když myslíte na jedno slovo, které chcete říct správě, tak se přeřeknete u jiného, velice obyčejného slova,“ doplnila.

„Základ je na to nemyslet a pak je to lepší a jednodušší,“ dodala s úsměvem.

A jaký byl největší trapas?

„Nevím, jestli největší, ale pamatuji si, že jsem chtěla říct jednou po vysílání, tehdy začínal film Turista, aby si lidé nenechali ujít Turistu, ale řekla jsem, aby si nenechali ujíst Turistu, což bylo spíš jako komičtější,“ vzpomíná Borhyová.

Lucie Borhyová v Aquapalace Praha. Foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz

„Ale nějaký velký trapas? Třeba když jsme se s Rayem na konci Televizních novin rozesmáli, ale divák vlastně nevěděl čemu…“ přemýšlela dále.

Mistr... 

A potom zcela autenticky doplnila.

„Jo, ale úplně největší trapas, který se mi stal, tak nebyl při moderování Televizních novin, ale při udělování cen Slavík na Žofíně. Ten slavnostní večer jsme s Rayem moderovali a já jsem měla takové úzké, kožené šaty, a měli jsme poslední vstup, kdy jsme scházeli z takových dlouhých schodů, a já jsem držela mikrofon. A jak jsem vyšla, a jak jsem se těšila, že už to mám za sebou, tak jsem zakopla o ty šaty a jsem spadla,“ vzpomíná moderátorka.

S mikrofonem bouchla do moderátorského pultíku, sálem se prý ozvala šílená rána a „takhle zleva vyšel sám mistr Karel Gott,“ vzpomínala pro server PrahaIN.cz.

A pak? Karel Gott jí prý řekl jedinou větu: „Lucie, kvůli mně nemusíte padat na kolena…“

„Takže Karel Gott takhle zachránil situaci a byl to pro mě asi největší trapas spadnout takhle před celým sálem,“ uzavřela s úsměvem.

Doplňme, že na Nově začínala jako pomocná redaktorka ve zpravodajství už v roce 1997. Od té doby na největší soukromou stanici v Česku nezanevřela.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných