Lucie Vondráčková pro PrahaIN.cz: Prezidentku!

12. 06. 202205:53
Lucie Vondráčková pro PrahaIN.cz: Prezidentku!
foto: Instagram Lucie Vondráčkové/Lucie Vondráčková se po letech vrací také k divadlu.

Při rozhovoru s populární zpěvačkou, herečkou a dabérkou Lucií Vondráčkovou jsme probírali její současné umělecké plány. Prozradila nám však mimo jiné také, jak by si představovala ideální dovolenou či na jakých základech stojí výchova jejich dětí.

Čím se v současné době pracovně zabýváte? Je to hudba, dabing, herectví nebo kombinace všeho?

Když nebyly koncerty, převzal kormidlo dabing. Pak bylo víc studiového zpívání při práci na desce a teď má zase zelenou hlavně herectví. Baví mě to střídání platforem. Nikdy se nenudíte a pořád vás něco překvapuje. (smích)

Věnujete se hraní v anglickojazyčných filmech. Dostáváte hodně nabídek nebo musíte chodit na castingy?

Chodívala jsem a vždycky mě celkem bavily. Ale teď se mi už několikrát stalo, že mi šili roli na míru. Což je samozřejmě daleko příjemnější. Ovšem nenechám se tím rozmazlit, doufám.

Co vy a divadlo? Můžou vás diváci někde vidět?

Už brzy ano. Vracím se do divadla po víc jak deseti letech. Nejdřív odpremiérujeme činoherní kus Štěstí a pak přijde na řadu Vánoční zázrak.

Často se objevujete v médiích v souvislosti s vaším soukromým životem. Vadí vám to, nebo to berete jako daň za popularitu?

Většinou se tam o mém životě moc pravdivých věcí nepíše. Protože se o něm málokdy bavím. Takže jde hlavně o spekulace a jemnou beletrii. S tím se asi musí počítat.

Co z České republiky vám chybělo v Kanadě a naopak co z Kanady postrádáte při životě v Česku?

Nic. Je nám tu fajn a fajn bylo i tam. Porovnávat země navzájem je neefektivní. Je to stejné jako s lidmi. Každý je originál a nikdo by se s nikým porovnávat neměl. To učím své děti. Každá cesta životem je unikátní případ.

Jak bude probíhat vaše léto? Plánujete nějakou dovolenou?

Čeká mě zřejmě dost práce, na kterou se těším. Moře mě moc nikdy neláká. Jsem spíš jarní a podzimní typ. Ale moji kluci si zas určitě vymyslí, kam pojedeme. Kdyby to bylo jen o mně, tak zažívám každý rok Prázdniny v Římě. (smích)

Máte ještě nějaké nesplněné umělecké ambice? Případně jaké?

Všechny sny se mi postupně plní, aniž bych o to nějak moc usilovala. Dabuju krásné filmy, zkouším divadlo, po kterém se mi stýskalo, dostávám moc pěkné role a deska Láskověty je srdcovkou jak moji, tak posluchačů. Vždycky je o čem snít, ale to se musí v tichu a bez reflektorů. Pak mají sny šanci se plnit.

Co v současné době čtete, posloucháte a jaký je váš oblíbený film či seriál?

Pokud mám čas, tak koukám na Korunu. Poslouchám zahraniční podcasty všeho druhu a dost chodím do divadel a do kina. Ať vím, co se děje, kdo jak hraje, jaká je kde dramaturgie a jak se kolegové za těch deset let, co jsem do divadel nechodila, změnili.

Blíží se volba nového prezidenta, máte nějakého favorita?

Takhle... Myslím, že už by to chtělo prezidentku. To by myslím byla zdravá změna.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných