Miloš Knor se na křtu své knihy vrátil k volbě hlavy státu. Mohli mít fajn prezidenta, usmíval se

21. 03. 202316:21
Miloš Knor se na křtu své knihy vrátil k volbě hlavy státu. Mohli mít fajn prezidenta, usmíval se
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Miloš Knor

ROZHOVOR: Miloš Knor v minulém roce obrážel celou republiku a sbíral podpisy pro prezidentskou kandidaturu. Na prezidenta nakonec nekandidoval, ale jak sám řekl, příliš ho to nemrzí. Nyní vyšla jeho nová kniha K(n)oření života, kterou v Praze pokřtil Martin Dejdar, Marian Jelínek a Michal Kavalčík.

„I když to tak někdy nevypadá, jakýkoli den v jakémkoli roce může být plný smíchu. Důkazem jsou i glosy populárního komika Miloše Knora, které vám budou zlepšovat náladu od jara do zimy. Dá se doma vypěstovat ananas, aniž byste si přivodili smrtelné zranění? Jak vypadá hybridní hospodská hádka? A proč je Ježíšek neviditelný? To a mnoho dalšího se dozvíte v rozpustilých úvahách, se kterými najdete chuť do života za každé situace,“ láká vydavatelství CPress k přečtení K(n)oření života.

V pondělí večer se nová kniha plná glos českého komika a „skoro kandidáta” na prezidenta Miloše Knora pokřtila v Paláci knih Luxor.

„Já jsem samozřejmě přišel, protože je tady dobré šampaňské a je to zdarma,“ vtipkoval Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy, který knihu pokřtil. 

Dalším „kmotrem” byl Marian Jelínek, mentální kouč a dvojnásobný mistr ligy s hokejovou Spartou, kde působil na pozici asistenta trenéra. Právě on četl novou knihu Miloše Knora jako vůbec první

„Marian jako sportovní psycholog a člen našeho týmu (pozn. red. HC Olymp) dostal tuto knihu jako první, aby ji odborně prozkoumal. Uznal, že jsme všichni psychicky narušení a už s námi nemůže zamávat,“ smál se Miloš Knor.

„Já byl velmi potěšen, když mi Miloš knihu poslal. Velmi mě zaujala. Taky jsem Jihočech jako Miloš a příběhy z mého mládi tam rezonovaly,“ podotkl Marian Jelínek. Nechyběl ani známý český herec Martin Dejdar.

„Oni budou mít tu zodpovědnost, že se kniha bude prodávat. A pokud ne, je to jejich starost, že nebudu mít z čeho žít,“ znovu se usmíval Miloš Knor.

Křest knihy K(n)oření života. Zdroj: PrahaIN.cz

Rozhovor s Milošem Knorem

Redakce PrahaIN.cz při této příležitosti vyzpovídala Miloše Knora. Naposledy jsme s ním hovořili v červenci minulého roku, ještě jako s kandidátem na prezidenta.

Co se změnilo od doby, co jste mi popisoval svůj den ještě jako prezidentského kandidáta?

Přestal jsem objíždět ta podpisová místa. Cvičím pořád, co mi zbývá, snažím se...

Jak dlouho kniha vznikala?

Ta knížka je asi tak dvouletá práce. Původně jsou to glosy pro Český rozhlas, které už byly odvysílané na Dvojce. Ta první kniha vlastně byla také s Českým rozhlasem (pozn. red. kniha Instant), tu jsem vydal s Albatrosem, takže to je záznam tak mých dvou let. Týden co týden za sebou. Není tam datum, takže čtenář si musí sám dosadit, do jaké doby to asi patří. Je to soubor tak dvou let.

Pokud se nepletu, tak jste kandidaturu na prezidenta stáhl v září minulého roku. Takže to se v knížce asi neprojevilo.

To asi už ne. Já jsem s glosami skončil. Jako kandidát jsem nesměl nikde být. Tahle spolupráce skončila, takže nového tam není nic.

A bylo to pro vás zklamání, když jste nesesbíral potřebný počet hlasů?

Vůbec ne. Naopak. Já jsem cítil spokojenost. Dělal jsem, co jsem mohl. Sesbíral jsem, co šlo a zklamání by to mělo být spíš pro voliče, mohli mít fajnovýho prezidenta (úsměv).

Dokážete čistě teoreticky odhadnout, jak byste v případném prvním kole dopadl?

To vůbec netuším. Jak říkám, já do toho šel s dobrou vírou, čistým srdcem a chtěl jsem nabídnout toho, po kterém všichni touží. Toho, kdo není s nikým spojený a není za ním žádná šmelina, komunistická minulost a nic špatného. Já jsem se nabídl, a tím je to pro mě vyřízené. Já jsem se uspokojil, protože mi hrozně vadilo, jak všichni říkají, že nemají koho volit. Tak jsem jim někoho nabídl.

Já se vás samozřejmě ptát nebudu, koho jste volil. Ale zajímalo by mě, jestli jste našel někoho, kdo byl alespoň částečně podobný vám?

Abych řekl pravdu, tak jsem to nekontroloval, nehledal. Měl jsem dost práce sám se sebou, protože na tu kampaň jsme byli dva. Na podpisových místech jsem měl dva lidi, jeden z toho byl kandidát a druhý řidič. Dělali jsme, co jsme mohli a měli svých starostí dost. Setkával jsem se s těmi lidmi a bylo to moc příjemné. Nezaznamenal jsem žádnou negativní reakci, všechno bylo moc fajn. Bylo to ale náročné.

Miloš Knor po křtu své knihy. Zdroj: PrahaIN.cz

Jste od Budějovic, ale křest knihy proběhl v Praze. Jezdíte sem často?

Ano. Já si k tomu vždy dám dvě, tři schůzky a něco si vyřídím. Já jezdím všude po republice a cesta do Prahy není výjimka.

To, že budete jezdit všude po republice jste sliboval i v případě, kdybyste se stal prezidentem.

Přesně tak, nic se nezměnilo.

A proč by si lidé měli koupit vaši knížku?

To úplně nevím. Mně je nepříjemné sebehodnotit.

Ale rozhodně jim neudělá zle. Není v ní nic negativního. Nikdo neumírá, nikdo nezemře, nikdo se nevraždí. Je to jenom příjemné a to by mohlo být dobré lákadlo.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných