foto: Georgi Bidenko, PrahaIN.cz/Jaromír Jágr
Německo, Francie, Španělsko. Fotbalové velkokluby po celém světě mají často svoje vlastní písně od různých interpretů. Novou má nyní už oficiálně také AC Sparta Praha. Pochází od rappera Rohonyho a DJ Maneneho.
Byla nahrána ve spolupráci se sparťanským kotlem a na veškerých „oficialitách“ a propagaci spolupracoval i přímo klub.
Track s názvem Letná už několik dnů koloval po internetu a užívali si ho také přímo hráči během mistrovských oslav minulý víkend v Mladé Boleslavi. V kabině s novými šampiony nejvyšší fotbalové soutěže se mihl také autor a rapper Rohony (video například na Instagramu).
Na všech streamovacích platformách vyšel singl oficiálně o půlnoci že čtvrtka na pátek.
Prvně je zajímavé sledovat obrovské množství sdílení na sociálních sítích a také velmi silná čísla sledovanosti. Jen na Youtube měl track po prvních 24 hodinách skoro 150 tisíc zhlédnutí a je jedničkou v trendech. Na této platformě je ale také několik neoficiálních záznamů, na jeden z nich se kliklo víc než stotisíckrát. Na Spotify je toto číslo mnohem vyšší.
Líbí se i „Džegrovi“
A přesto, že píseň spatřila světlo světa oficiálně až v pátek po půlnoci, ten samý den po obědě na ni už zareagoval pravděpodobně nejlepší český hokejista všech dob. Jaromír Jágr společně se svým manažerem Petrem Větrovským během hokejového šampionátu vydatně zásobují sociální sítě příspěvky spojenými s hokejem.
I novou píseň Sparty, kterou pochválil, dal do kontextu s hokejem.
„Vím, že je to píseň Sparty (a móóc se mně líbí), ale myslím si, že se perfektně hodí k MS a našemu mužstvu. Borci gratuluji,“ napsal k videu ze čtvrtfinále proti USA, které naši vyhráli nejtěsnějším rozdílem. „Vzalo mi to srdce, vzalo mi to hlas,“ dodal Jágr na svém Instagramu a odkazoval na slova ze druhé sloky singlu Letná.
Na tato slova mimo jiné odkazoval i kapitán Sparty Ladislav Krejčí v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport v Mladé Boleslavi, když se ho reportér ptal, jaká je jeho budoucnost ve Spartě. „Moc se mi libí začátek druhé sloky, vzalo mi to srdce, vzalo mi to hlas... A to mi Sparta vzala. Já si užívám každou chvíli, každý moment od začátku, co jsem tady. Takže dokud budu ve Spartě, budu pro ni žít, dýchat a bojovat,“ řekl Krejčí.
Právě kapitán Sparty si bude tuto melodii možná moci naposledy zazpívat se sparťanskými fanoušky v neděli. Po utkání s Plzní se bude stejně jako vloni slavit na Letenské pláni. Sparťani navíc slaví ještě větší úspěch než vloni, neboť letos po dlouhých deseti letech získali double.
„Chci být s celým týmem co nejdřív s vámi – na pláni. K tomu potřebujeme, abyste se tam přesunuli ze stadionu hned po ceremonii. Díky!” vzkazuje kapitán fanouškům prostřednictvím klubového webu.
Vloni na pláni. Zdroj: PrahaIN.cz