Ornella Koktová našla mezeru na trhu. Byznys s ňadry

17. 05. 202305:21
Ornella Koktová našla mezeru na trhu. Byznys s ňadry
foto: Archiv O. Koktové, se svolením/Ornella Koktová (rozená Štiková) je manželkou Josefa Kokty

ROZHOVOR: Ornella Koktová je mediálně známá osobnost. Je to ale také manželka, matka a podnikatelka. PrahaIN.cz s ní hovořila zejména ve spojitosti s posledním uvedeným „oborem“. Současně nás ovšem zajímal její pohled na aktuální svět.

Až na Vašem webu jsem zjistil, co všechno souvisí s ňadry. Jak jste přišla na to podnikat v daném oboru (výpis z registru ZDE)?

Ležela jsem tenkrát po porodu s Lilianne na JIP a zdál se mi živý sen o Boobie Tapes. Hned po probuzení, ještě pod morfiem, jsem telefonovala manželovi a vyprávěla mu o tom slovy: „Tohle uskutečním.“.

Když to vezmu kolem a kolem, vycházela jsem hlavně ze svého života. Mám větší přírodní dekolt a neustále jsem celá léta řešila problémy při nošení různých střihů oblečení. Ono mít krásný zakulacený dekolt bez podprsenky a silikonů, to je téměř nemožné. Zároveň jsem si řekla, vždyť tohle musí řešit každá druhá žena.

Takže mezera na trhu?

Na našem trhu nic podobného nebylo k sehnání.

Můžete konkrétně popsat, o co vlastně jde?

Boobie Tapes produkty se skládají ze speciální pásky na ňadra, chráničů bradavek nebo oboustranné pásky fixující oblečení. Takže si s Boobie Tapes každá žena, ať už s velkými či malými ňadry, „vytvoří“ dekolt svých představ. Neskutečný push-up efekt, pevné a spolehlivé držení, a to i velmi těžkých ňader. Můžete nosit šaty s holými zády nebo dekolty, kam se podprsenka zkrátka nehodí. Je to doslova splnění snové představy bez plastických chirurgů, a doslova za pár korun.

Jak dlouho fungujete a jak hodnotíte dosavadní zkušenost s podnikáním?

Celý proces se spustil už v roce 2021. Jak jde o kontakt s pokožkou, jsou zde přísné evropské směrnice, které musíte splňovat. Zároveň jsem se svým společníkem chtěla, aby naše produkty byly hypoalergenní, netestované na zvířatech, celkově šetrné k pokožce, potu odolné… A to není nic, co máte za měsíc hotové. Každopádně jsme tu první na trhu a zájem stále stoupá.

Dříve jste podnikala?

Já osobně podnikám už od roku 2017, kdy jsem založila jezdeckou značku oblečení Pink Horse. Opět jsem tenkrát vycházela ze sebe, konkrétně jsem čerpala z mé celoživotní lásky ke koním. Odmalička jsem koně milovala, a také jsem vždy snila o tom být podnikatelkou. A to si nedělám srandu, hrála jsem si na toto povolání už ve školce. Dá se říct, že si své sny, a to i ty dětské, stále plním. A to bych doporučila všem. Začněte dělat to, co vás naplňuje, nečekejte lehký start, vydržte.

Jak produkty fungují. Archiv O. Koktové, se svolením

Váš muž Josef Kokta je velice zkušený v oboru byznysu. Radil, pomáhal?

Ano. V dobách, kdy jsem si já ve školce hrála na podnikatelku, můj muž byl už velký hráč. Rozhodně je pro mě velkou inspirací, strašně moc čerpám z jeho rad. A to platí i pro jeho špatné zkušenosti. Například tenkrát, kdy ho zasáhl pád americké burzy. Já třeba vím, že budu nejen sobě, ale i svým dětem do hlavy vtloukávat, že burza je podobná kasinu. A že si s tím není radno zahrávat. Každopádně Josef je součást týmu, pracujeme společně. A i když se při mém temperamentu na nějakých pracovních bodech sekneme, jsem za naše „spolupracovnictví“ ráda.

Když jsme u toho, máte problém s nahotou?

Není nahota jako nahota. Ale co se týče dekoltu a Boobie Tapes, tak nemám ostych. Prezentace a image naší firmy je elegantní, na úrovni. Tohle si hlídáme. Navíc „problematiku“ ňader bereme jako zcela přirozenou záležitost, není se za co stydět. My chceme ženám pomáhat, posilovat jejich sebevědomí a sebedůvěru. Proto i náš slogan zní: „Vždy tě podrží“.

Hlavním marketingovým tahákem, soudím, je Vaše jméno.

Co se týče mě coby marketingové tváře firmy, už jsem sdílela video, nafotila fotky, ale je fakt, že jsem to nerozjela ještě úplně naplno. Přeci jen jsme teď spíš pracovali s reálnými modelkami, aby náš obsah byl autentický. Osobně jsem vybírala modelky, maminky po dětech, kde ten efekt Boobie Tapes byl markantně vidět.

Nyní mimo Váš podnikatelský záběr k obecné situaci ve společnosti. Mnoho lidí stále nadává na Ukrajince. Obvykle jde o naštvanost, kterou si touto cestou filtrují právě vůči válečným uprchlíkům. Vzkázala byste těmto kritikům něco?

Podle mého si lidé pletou tamní konflikt právě s nepřizpůsobivými uprchlíky. Víte, ono je to velmi těžké jednoznačně rozseknout. Neboť jsou tu uprchlíci, kteří opravdu prchali před tou hrůzou, ale pak je tu nějaká část, která toho třeba využila ke svým osobním účelům. Příběhy z obou těchto táborů znám a dotkly se mě osobně. Každopádně pokud jde o válku jako takovou, a to kdekoliv, ať už jde třeba o Sýrii nebo Kongo, hlavně soucítím s matkami.

Můžete to rozvést?

Konkrétně v tom ukrajinském táboře. Představa pobrat si to nejnutnější a sbalit tři děti, jet do země, kde to neznám, neumím jazyk, nevím, kde je třeba zbytek mé rodiny. To je horor. V tom ruském táboře? Představa matky, která se musí například rozloučit se synem, který ani nestojí o to bojovat se svými historickými bratry na Ukrajině…

Já v Rusku byla a musím říct, že lidé měli opravdu srdce na dlani. Není to národ putinovských fanatiků. A věřím tomu, že si kolikrát někdo jen tak žil na vesnici a najednou „bum“ a odvádí vám do nesmyslné války manžela, syna, bratra. Je to zvrácené a hrozně mě ta agresivita všeobecně v mužském pokolení rozčiluje. I to je jeden z důvodů, proč mé děti nemají jedinou hračku spojenou se zbraněmi nebo vojskem.

Ekonomická situace není růžová. Jak se Vám žije?

Situace je těžká, mám pětičlennou rodinu a jeden obyčejný nákup potravin vyjde vždy na nemilou částku. Ale i přesto všechno musím konstatovat, že se máme nejlíp, co jsme s manželem spolu. My s manželem opravdu pracujeme celá léta sedm dní v týdnu. Nehledě na svátky, víkendy, prázdniny. Rozhodně to není zadarmo, ale mě práce baví, takže to je vlastně na půl i můj koníček.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných