ROZHOVOR Adam je ‚airbag‘ mezi mnou a mámou, přiznává Radka Pavlovčinová

30. 01. 202219:16
ROZHOVOR Adam je ‚airbag‘ mezi mnou a mámou, přiznává Radka Pavlovčinová
foto: Se svolením Radky Pavlovčinové (stejně jako snímek v článku)/Radka Pavlovčinová, známá muzikálová zpěvačka

Dělí je od sebe šest let, přesto si rozumějí a v mnohém si jsou velmi podobní. Oba mají taky zkušenosti s velkými televizními pořady. Radka se objevila v reality show Robin Hood: Cesta ke slávě, Adam vyhrál letošní SuperStar. Jaký mají sourozenci Pavlovčinovi vztah a budou někdy zpívat společně?

Kdo z vás dvou je podle vás slavnější?

Rozhodně bráška. 

 

I když jste v šoubyznysu déle než on?

Ano, navzdory tomu. A je to dobře. Mám z toho obrovskou radost. Říkám upřímně, že nikdy jsem nebyla pyšnější než teď. 

Vy jste na sebe nikdy nežárlili, i když oba zpíváte?

Ne. Já na Adama žárlit nedokážu. Jsme jedné krve, takže jeho úspěch beru jako svůj. A já se navíc věnuji víc herectví, kdežto on chtěl vždycky hlavně zpívat. Zasvětil hudbě celý svůj dosavadní život. V Londýně už vydal EP a já jsem nadšená, že ho teď mohli slyšet i lidi u nás, nejen v zahraničí. 

Jak to vypadalo poté, co SuperStar skončila, jak jste jeho vítězství prožívali?

Ještě ten večer jsme ho oslavili. Ale bylo to zvláštní, protože jsme tomu dlouho nemohli uvěřit. Člověk je jako v nějakém oparu, než se s takovou událostí ztotožní. Při vyhlašování jsem měla srdce až v krku a vůbec si nedovedla představit, že to takhle krásně pro Adama dopadne. Myslím, že konec předčil očekávání nás všech. 

Taky jste ho hodně podporovali…

Ano, maminka se svým manželem jezdili každý víkend ze Slovenska do Prahy, vždycky se u mě ubytovali a společně jsme pak chodili na živé přenosy. 

Jak Adam naloží s těmi dvěma miliony korun, které získal?

To nevím, ale myslím si, že by je měl věnovat hudbě a podle mě to taky udělá. Tohle je ale pouze jeho rozhodnutí. Do takových věcí si vzájemně nezasahujeme.   

Copak se vůbec nezmínil, co by s eventuální výhrou udělal?

Říkal akorát, že chce piano. Takové, na jakém ho doprovázeli v SuperStar. To se mu strašně líbilo.  

Jste od sebe šest let, měli jste se jako děti rádi?

Ano, ale bylo to složitější. Nevyrůstali jsme v harmonické rodině. Mamka na nás byla sama. Ale co je Adam v Praze, teď už druhým rokem, máme nejlepší vztah, jaký jsme kdy měli. Kdežto když jsme byli malí, svaloval na mě svoje průšvihy. To už je úděl starších sourozenců, že všechno odskáčou, zatímco benjamínci jsou hýčkáni. Ale dětství jsme měli náročnější ještě z jiných důvodů.  

Z finančních…

To asi taky. 

Adama vychovával maminčin partner, jak se k jeho úspěchu postavil vlastní otec? Přihlásil se, pogratuloval mu?

Bohužel, s biologickým otcem v kontaktu nejsme. 

Uvažujete, že byste někdy zpívali společně?

Je to možné. Spíš časem. Nevylučujeme to, ale zatím na ničem nepracujeme. 

Kdo z vás je větší trémista?

Určitě já. Adam je kliďas a na jevišti pak velký fenomén. Ale snažím se s tím něco dělat. Na druhou stranu, kdybych necítila žádnou trému, taky by to nebylo dobře.

Selfie před představením 

Stalo se, že vás bratr někdy zásadně překvapil?

Adam funguje jako důležitá spojka v naší rodině. Já s maminkou to máme mezi sebou těžší, což je dáno tím, že jsem prožila více toho temnějšího období.  Brácha ještě nebyl na světě nebo to tak nevnímal. Dnes je proto občas moje komunikace s mamkou problematická. A Adam je vždycky takový airbag mezi námi. Vysvětlí nám, že to ta druhá myslí dobře, jenom si nerozumíme. V takových okamžicích mě opravdu překvapuje a to, co dělá, je pro mě strašně důležité. 

Kdo z vás má větší šatník?

Tak to nevím, ještě jsme si ho neporovnávali. 

Ale módu má asi rád víc než vy, ne?

Já si myslím, že má rád udržitelnou módu, proto si kupuje věci v second handech. Miluje oblečení s příběhem. Recyklované kousky, aby se i vůči planetě choval zodpovědně. V tom mě hodně ovlivnil, takže třeba dneska jsme spolu byli v jednom krásném sekáči na Starém Městě a já si tam vybrala košili, která mi udělala obrovskou radost. 

Jak se vám líbil v těch extravagantních modelech v SuperStar?

Moc. Já to miluji. Hlavně Queer Style. Není to o tom, že by takhle oblékaný chodil nonstop, ale na pódiu je jeho alter ego, tak si to může dovolit.  Jsem z toho nadšená, využívá módu maximálním způsobem. 

Po kom máte oba takový talent?

Netuším. Doma se nikdo umění nevěnoval. Já byla první. Jsem taková černá ovce rodiny. Adam pak šel v mých šlépějích. Myslím, že jsem ho inspirovala. Jinak nevím o nikom z příbuzných, že by měl pěvecký talent. Naše maminka zpívá dobře, ale nikdy se tomu nevěnovala, akorát když učila děti ve školce, tak si s nimi zpívala. V posledních letech ale začala malovat obrazy. Klube se z ní neskutečná umělkyně. 

Bude se bratr do Londýna vracet?

Asi ne. Studia tam už dokončil, a i když tam chtěl nějaký čas zůstat, s koronou všechno padlo. V Anglii to bylo tou dobou strašně složité i ohledně  práce, tak usoudil, že bude lepší vrátit se domů. A udělal dobře. Jsme rádi, že ho máme zpátky. V Praze si pomalinku rozjel kariéru. Učí zpěv na prestižní soukromé škole Prague Sirens, hrál v muzikálu Kabaret… Pak přišla SuperStar a teď je z toho velký boom. 

Takže nakonec bude hrát v muzikálech, jako vy?

Myslím si, že to není úplně jeho parketa. Ale nebyl důvod nevyzkoušet si to, zvlášť když se tady v té době nic nedělo. 

Chvíli jste spolu bydleli, jaké to bylo? Kdo vařil a kdo uklízel?

Střídali jsme se. Oba vaříme rádi. Adam hlavně veganské speciality. Maso moc nemusíme. A uklízela jsem spíš já. Myla jsem koupelnu, on vysával.  

S čím jste vstoupila do nového roku, co chcete, aby se vám splnilo?

Nejvíc bych si přála, abychom zůstali všichni zdraví. To je v dnešní době nejvzácnější. A abychom měli kolem sebe pořád tak fantastické lidi. Adamovi přeji, aby mohl naplno tvořit muziku, která se bude dotýkat lidských srdcí a osudů. A sobě víc příležitostí na filmovém či televizním plátně, nejen v divadle. Všechno ostatní může být jako dosud. V tom, co dělám, se cítím šťastně, tak aby to tak pokračovalo.  S Janem Svěrákem bych měla na jaře zkoušet muzikál Brázrak (Branický zázrak) který napsal Tomáš Klus, a těším se, co dalšího mi tento rok přinese.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných