Sámer Issa začal od nuly. Vše zlomil covid

26. 07. 202310:12
Sámer Issa začal od nuly. Vše zlomil covid
foto: Archív Sámera Issy, se svolením/Zpěvák Sámer Issa

ROZHOVOR: Zatímco značná část populace zaslouženě odpočívá na plážích, chatách a v penzionech, zpěvák Sámer Issa nemá na oddech ani pomyšlení. Prostor, ve kterém se pohybuje, se zmenšil na hudební studio a zkušebnu. „Jsem v jednom kole. Nahrávám a s kapelou se chystáme na šňůru. Po covidové dietě hlasitě říkám: zaplaťpánbůh,“ řekl redakci PrahaIN.cz.

I když většina herců, muzikantů i zpěváků dodnes proklíná slovo covid, zpěvák tvrdí, že pandemie nečekaně přinesla pozitivní zlom v jeho uměleckém životě.

V izolaci totiž učinil zásadní krok, na který se sice několik let chystal, ale nakonec k němu došlo až v krizové situaci. „Za covidu to zpočátku vypadalo tak, že se po zrušení koncertů a uzavření všeho zblázním. Pak jsem se jednoho dne dožral. Během pár hodin jsem nakoupil potřebné vybavení a postavil jsem si doma vlastní hudební studio.

To byl asi můj nejlepší nápad v životě. Tam jsem se zavřel a od rána do večera jsem skládal a nahrával. Nakonec jsem se rozjel tak, že jsem měl paradoxně za covidu obrovské množství práce a na blbnutí jsem vůbec neměl čas,“ svěřil se sedmatřicetiletý Sámer Issa redakci PrahaIN.cz.

„Výsledkem je, že mám v počítači asi 120 nových demoverzí. Teď je postupně zpracovávám a tvořím z nich nové písničky. A tak si vlastně na covid moc nestěžuji. I když mě ta izolace samozřejmě také lezla na nervy a chyběli mi přátelé i publikum,“ dodal.

Sámer Issa ve studiu

V hudebním studiu. Foto: Archív Sámera Issy, se svolením.

Život v poklusu

S rozjezdem letošní hudební sezóny má život rozpočítaný téměř na minuty. V okamžiku, kdy skončí ve studiu, sedá do auta a odjíždí na zkoušku, na které se společně se svou skupinou připravuje na náročnou podzimní šňůru. Po návratu sedá k počítači a pracuje na rozdělaných textech.

„Teď už konečně všechno jede naplno a každý den se něco děje. Právě mi vyšel nový singl. Jde o takovou příjemnou, taneční muziku. Kromě toho dávám dohromady materiál a podklady na nové CD. Udělal jsem trochu změnu v repertoáru. Myslím, že písniček v pomalejším rytmu už jsem udělal dost, a teď je nejvhodnější doba na něco rychlejšího. Tak se při skládání orientuji tímto směrem,“ prozradil zpěvák.

Další zkoušky absolvuje netradičně s orchestrem. „Koncert v Karlových Varech bude absolutní bomba. Budu tam zpívat s třicetičlenným orchestrem a ohromně se na to těším. Publiku zazpívám úplně nové písničky, které ještě nikdy lidé neslyšeli. Samozřejmě budu mít na programu i staré hity, a kromě toho tam zazní i série písniček od největších světových hvězd. Ten koncert je tak koncipovaný. Bude to velká show a strašně se těším. Je to dřina. Ještě dva dny před koncertem budeme zkoušet, aby všechno klaplo, ale stojí to za to. Protože, jak praví klasik, velký orchestr nám dá křídla,“ řekl Sámer Issa naší redakci.

Klid nebude mít zpěvák ani po prázdninách. Už v polovině září vyrazí za publikem. „Mám výbornou kapelu, která je složená ze starých, ostřílených pardálů a hrají skvěle. Někteří hráli například s Karlem Gottem i s dalšími známými zpěváky. Část je od Martiny Balogové, mají obrovské množství zkušeností a na zvuku je to poznat. Začátkem září zahájíme šňůru na Moravě. Třináctého září zahájíme ve Zlíně a budeme hrát po celém Česku,“ podotýká zpěvák.

Starý mládenec

Během své hudební kariéry žil umělec v několika vážných vztazích. Zůstává ale dál starým mládencem a tvrdí, že v dohledné době na svém stavu rozhodně nic měnit nebude.

„Práce mám teď tolik, že nic jiného nestíhám. Soustředím se teď skutečně pouze na práci. To znamená na hudbu, texty, skládání a zkoušky. Nechystám se ani na svatbu nebo na něco podobného.

Nedávno jsem byl na svatbě svého bráchy. Bylo to příjemné a určitě to má něco do sebe. Na druhé straně to ale přináší i určitá omezení. V naší branži to není moc dobré. Tak jsem si uvědomil, že jsem vlastně rád za to, že jsem zatím svobodný. Jednou to určitě přijde, ale všechno má svůj čas. Teď se soustředím pouze na kariéru,“ ukončil Sámer Issa, který se v roce 2004 účastnil 1. ročníku soutěže Česko hledá Superstar, kde se umístil na 3. místě.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných