foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz/Tomáš Řepka, v pozadí David Lafata
Když se řekne Tomáš Řepka, každý si hned vybaví fotbal, Spartu, West Ham, Fiorentinu, ale také emoce, které byly často za hranou. Několikanásobný reprezentační obránce patřil k nejkontroverznějším fotbalistům své doby.
Řepka přestoupil do Sparty v roce 1995 z Baníku Ostrava. Na Letné strávil tři sezony a získal dva mistrovské tituly. Pak se vydal na zahraniční angažmá. Nejprve do italské Florencie a poté do ještě slavnějšího West Hamu.
Do hlavního města se vrátil v roce 2006. Pětiletá štace ve Spartě znamenala dva mistrovské tituly a po jednom vítězství v poháru a superpoháru. Mezi fanoušky je považován za legendu, a to i přesto, že angažmá v jeho milovaném klubu neskončilo vůbec pozitivně. Sparta o něho ztratila zájem a v médiích se probíral skandál ohledně ztracené týmové kasy. Tu měl jako kapitán na starost. Řepka dodnes odcizení popírá, rozebíral to například ve svých autobiografických knihách.
Psali jsme
Legendární znělka Ligy mistrů. Husí kůže, slzy v očích, to jsou momenty, které zažil nejeden fotbalový fanoušek, ale především přímo hráči…
Úspěšné autobiografické knihy byly jedním ze zdrojů obživy někdejšího hvězdného fotbalisty po konci kariéry. Připomeňme, že tu ukončil v roce 2013 v Českých Budějovicích.
O Tomáši Řepkovi dnes můžeme říct, že je také poloprofesionální fotbalový trenér. Studium UEFA B licence má už dávno za sebou. V současné době se snaží o profesionální „áčkovou“. Netají se tím, že by jednou chtěl vést svoji milovanou Spartu.
Spousta lidí ale o Tomáši Řepkovi může říct, že je také kvalitní moderátor a youtuber. Bývalý kapitán Sparty má totiž už dva roky svůj vlastní podcast s názvem Red Card.
Vůbec prvním hostem byl už v roce 2021 další bývalý sparťan, který si mimochodem zahrál i krátkou roli v seriálu České televize Čtvrtá hvězda, Roman Bednář.
„Budu si k sobě zvát hosty, kteří se nebojí mluvit na rovinu. Nestydí se za to, co si myslí a v životě zvládli každou výzvu. Za dvacet let své fotbalové kariéry jsem dostal dvacet červených karet. Ale teď vás vítám ve svém prostoru, kde červené karty budu rozdávat já,“ řekl Řepka na úvod historicky prvního dílu.
Pravidelná otázka pro jeho hosty zní, komu by dali červenou kartu v českém fotbale. „Jednoznačně Berbrovi a lidem okolo něho. Nikomu jinému,“ odpověděla sparťanská legenda Lumír Mistr (rozhovor s ním přinesla i PrahaIN.cz ZDE).
Další hosté? Například Martin Jiránek, Emanuele Ridi, Marpo, Petr Švancara či David Hošek.
Další jubileum
Řepkovi se daří, počet zhlédnutí rozhovorů se sice liší, ale často přejde metu 100 tisíc zhlédnutí. A samozřejmě, stejně jako každý člověk v podcastové a Youtube branži, si založil i profil na HeroHero. Jedná se o doménu, kam tvůrci přidávají placený obsah, bonusy, které by měly být exkluzivní. Red Card Tomáše Řepky stojí sedm euro na měsíc (asi 170 korun) a k polovině září si ho předplácí 151 lidí.
Podcast Tomáše Řepky v úterý oslavil významné jubileum. Na českém internetu je už dva roky. Legenda Sparty k tomu vydala speciální díl s Horstem Sieglem a Franzem Strakou, kde se probíral letenský klub a Daniel Křetínský.
„Tento díl je dárkem pro ty z vás, kteří jsou s námi už dva roky, protože tak dlouho točíme Red Card,“ řekl na úvod Řepka, šampaňské na oslavu nechybělo. „Historicky prošlo Red Cardem strašné množství lidí,“ popsal dále.
Po dvou letech je na Řepkovi znát obrovský posun v moderování. První rok to nebylo to pravé ořechové, podcast tak sklízel úspěch především u jeho skalních fanoušků. Dnes už můžeme říct, že se jedná o stálici na poli českých podcastů. S těmi se v našich končinách roztrhl pytel.
Pravděpodobně nejúspěšnějším českým tvůrcem podcastů je Čestmír Strakatý. Někdejší redaktor ČT24 si na dlouhé rozhovory zve hosty z různých sfér. Právě na už zmiňovaném HeroHero si jeho placený obsah v současné době předplácí 8.362 lidí. Měsíční vstupné stojí v přepočtu zhruba 120 korun. Sami si tak můžete vypočítat, kolik si tento novinář měsíčně díky svým rozhovorům s osobnostmi vydělá.