„V kávovém lógru vidím úplně všechno,“ popisuje Uršula Kluková. Osud vykládá i slavným kolegům

22. 04. 202310:02
„V kávovém lógru vidím úplně všechno,“ popisuje Uršula Kluková. Osud vykládá i slavným kolegům
foto: Profimedia, na základě licence Flowee s.r.o. (0338436864)/Uršula Kluková

ROZHOVOR: Herečka s uhrančivýma očima a zvláštně zabarvených hlasem by v dobách hlubokého středověku zřejmě stihl tragický osud a nejspíš by skončila na hranici. Už dvacet let vykládá lidem karty, zajímá se o esoteriku a osud vyčte i z kávové sedliny. Tyto schopnosti prý nejsou překvapivé. Lidé je zdědili po pradávných předcích a předávají se z generace na generaci, řekla Uršula Kluková pro PrahaIN.cz.

Bývalá zdravotní sestra nikdy nepředpokládala, že celý život prožije na divadelních pódiích a na filmových placech při natáčení. A už vůbec jí kdysi nenapadlo, že jednou bude vyhledávanou kartářkou a její přátelé se na ni budou obracet s prosbou o radu a o pomoc.

„Mám už dlouho stálou klientelu. Chodí za mnou už mnoho let téměř všechny moje kamarádky i přátelé a občas se ozve někdo z místních. Vždy se mě ptají na určitou věc, zda ji mají udělat, nebo jak dopadne něco pro ně zásadního. Většinou ta rada nebo odpověď v kartách je,“ svěřila se Uršula Kluková naší redakci.

Záhadné otázky

Herečka mnohokrát přemýšlela o schopnostech, kterými disponují léčitelé, kartáři nebo vědmy. Úplnou odpověď na svoje otázky ale nikdy nenašla a dodnes jsou pro ni záhadou. „Mnohokrát si říkám, jak je možné, že tyto věci fungují tak, jak fungují. A jak je možné, že kdysi dávno někdo tak dokonale sestavil karty. Moje maminka měla svůj stoleček a celý život se s ním radila úplně o všem. Dokonce se stolku zeptala, jestli udělám maturitu. Tehdy jsem se tomu smála a těmto věcem jsem vůbec nevěřila. Hodně jsem pochopila až později. Například to, že karty jsou pouhý nástroj pro získání informací z hlubokého podvědomí,“ přiznala se herečka.

Stejně jako z karet prý na přání hádá i z kávové sedliny. Lógr z černé kávy dokonce pokládá za dokonalý nástroj. „Kávový lógr funguje naprosto spolehlivě. Vyčtu v něm naprosto všechno, a to i přesto, že jde o jakousi rychlou náhražku, když na delší výklad není čas. Zřejmě v těch obrazcích vidíme něco, co nevidí ostatní lidé. Pokud by to tak nebylo, tak by naše služby nemuseli vyhledávat,“ prohlásila herečka.

Uršula Kluková patří k lidem, kteří nedělají rychlé závěry. Pokud ji něco zaujme, snaží se nejdřív o dané věci získat co nejvíc informací. Teprve potom dojde k určitému názoru. Je vášnivou čtenářkou a disponuje rozsáhlou knihovnou. Zároveň je hluboce věřícím člověkem. „Lidé žijí v nejrůznějších a mnohdy velmi absurdních pověrách. Tyto věci ale pověry nejsou. Už kdysi dávno lidé uměli číst informace z rostlin, kamínků, z přírody a podobně. Tyto schopnosti se předávají z generace na generaci. Máme je v sobě všichni. Většina lidí je ale nevyužívá,“ řekla Uršula Kluková naší redakci.

Zpátky do školy

Její zájem o esoteriku, předpovídání budoucnosti a další podobné věci vyvrcholil tím, že před dvaceti lety začala chodit do kartářské školy. Po tříměsíčním intenzivním studiu pak získala patřičný certifikát. „Chodila jsem do školy k paní Julii Malíkové. Nejdřív si prohlédla moje ruce a pak mi řekla, že by to mohlo jít. Následovaly tři měsíce intenzivního učení a musím říct, že to vůbec nebylo jednoduché. Závěrečné zkoušky probíhaly tak, že připravili několik lidí, které jsem vůbec neznala. Potom jsem jim musela vyložit karty,“ vysvětlila herečka.

Během dvou desetiletí mnoha lidem vyložila z karet jejich osud a většina „věcí“, jak říká, se splnila. Nejzajímavější výklady se týkají blízkých vztahů, které následně například vyvrcholily uzavřením sňatku. Několikrát ale uviděla v kartách varování, které se záhy naplnilo.

Jedno z prvních, na které dodnes vzpomíná, se týkalo jejího kamaráda a hereckého kolegy Jaroslava Sypala. „Byla jsem u něj na návštěvě a na jeho žádost jsem se podívala do karet. Okamžitě jsem Jardovi řekla, aby byl opatrný, že tam vidím nějaký problém. A že ho někam povezou. Večer mi pak volal, že jsem měla pravdu. Byl úplně zničený a měl takový tenký hlásek. Asi dvacet minut po mém odchodu z ničeho nic dostal záchvat a skončil v nemocnici,“ prohlásila Uršula Kluková.

„Před časem se na mě obrátila kamarádka s tím, že se na dálku seznámila s mužem, který ji pozval na týden do zahraničí. Vlastně se přišla poradit. Řekla jsem jí, že může být v klidu, že to dobře dopadne. A taky že v kartách jsem uviděla něco jako dvě holubičky. Dopadlo to tak, že se po nějaké době vzali. Když se pak vraceli do Česka, tak šli na letišti do restaurace. Na stůl dostali ubrousky, na kterých byly dvě holubičky,“ ukončila s úsměvem herečka.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných