Zvažujete tetování? Vyvarujte se podobným děsivostem

10. 03. 202320:31
Zvažujete tetování? Vyvarujte se podobným děsivostem
foto: Pixabay licence/Tetování, ilustrační foto

Tetování nabralo na obrovské oblibě na konci 80. let 20. století a drží se na vrcholu zájmu dodnes. Zatímco dříve byla „kérka“ výsadou námořníků a kriminálníků, dnes se na ulici chlubí se svoji ozdobou více než polovina populace různých věkových kategorií. Pokud i vy zvažujete v této době, že své tělo něčím ozdobíte, berte následující řádky jako zamyšlení a také jako odstrašující příklad, kam to až může dojít.

Pokud chcete na těle nosit nějaký vytetovaný nápis, tak je dobré zkontrolovat jeho podobu. Není nic trapnějšího, než když na svém těle nosíte nějakou gramatyckou chybu. Těžko se vám to bude zakrývat. Pokud se rozhodnete, že přikročíte k písmu, které většina Evropanů neovládá, například čínské nebo arabské znaky, nenechte se zvyklat slovy tatéra, že se stoprocentně jedná o nápis „Zahrada pozemských rozkoší“ v čínštině. První setkání s příslušníkem asijského etnika vás může hodně rychle seslat k zemi, když se dozvíte, že váš kotník zdobí nápis „Nakyslá tradiční polévka s kukuřicí“.

Zvažujte, co a kam si necháte vytetovat. Je nádherné obdivovat v pevném dekoltu dvacetileté dívky malou mašličku a roztomilého motýlka v letu. Jenže věk je neúprosný, stejně jako gravitace. Může nás pak nemile překvapit, že v šedesáti letech na nás z výstřihu místo mašličky a motýlka vyskočí vytahaný lodní provaz a cosi, co připomíná spíš vetřelce.

Pokud vás ani toto nezvyklalo, podívejte se s námi na přehlídku sedmi možná těch nejděsivějších tetování, které otiskl zahraniční web investing.com.

Dát si o jednu lekci angličtiny navíc se vyplatí. Zdroj: investing.com

Jon Bon Jovi byla slavná hudební hvězda rockové scény. Miliony fanoušků a řada skvělých songů. Jeden z fanoušků si nechal titul jedné z klíčových písní vytetovat na ruku. Ale ejhle. Název písně It´s My Life se nám nějak zkomolil na It´s is My Life. Kdybychom se měli pustit do překladu, tak místo názvu Je to můj život tu máme náhle Je to je můj život. A místo jména interpreta Jon Bon Jovi tu máme podivnou zkratku Jon Bovi. Buď těch 25 dolarů, které tetování stálo, nestačilo, nebo docházel tetovací inkoust.

Tak tím se může chlubit málokdo. Zdroj: investing.com

Tak tady lze ocenit odvahu a originalitu. Když někdo miluje pivo, tak ho prostě miluje. A nechá si vytetovat na břicho hned šestipack své oblíbené značky, stejně jako tento americký fanda. Přišlo ho to na 150 dolarů. Kolik mu proteklo hrdlem zlatavého moku, se můžeme jen domnívat.

Tak to by i Marilyn zvedlo z hrobu. Zdroj: investing.com

Tak tady by žasnul i Andy Warhol. Ten totiž ikonu světového filmu Marilyn Monroe převedl do světa pop-artového umění, stejně jako Elisabeth Taylor nebo Campbellovu polévku. Tady nehraje tetování tolika barvami jako u slavného výtvarníka se slovenskými kořeny, ale ta podoba se trochu minula. A nebo je to záměr a je to Marylin Monroe očima kubisty Pabla Picassa? Každopádně vyhozených 150 dolarů.

Vydělávat se musí hlavou. Zdroj: investing.com 

Tady to muselo hodně bolet. Tetovat temeno hlavy je velmi bolestivé. Tento modní fanoušek si nechal po celé lebce vytetovat světově proslulý vzor Louis Vuitton. Na druhou stranu zaplatil za to sice znovu asi 150 dolarů, nicméně pokud má uzavřenou smlouvu s touto firmou o doživotní reklamě, tak se mu ty peníze brzy vrátí zpět.

A kdo dorazí první do cíle? Zdroj: investing.com

A co říci k tomuto? Stálo to 500 dolarů. Nositel nezvyklého tetování je buď milovníkem šachů, nebo se dá použít při automobilových závodech jako cílový praporek. Každopádně mám obavy, že v případě první varianty budou po něm figurky klouzat.

Nesundavatelné podkolenky - hit letošní sezony. Zdroj: investing.com

I tady se dá ušetřit. Za ozdobu zaplatil tento muž 200 dolarů, doživotní úspory za podkolenky jsou však k nezaplacení. Možná, že by to chtělo ale o něco méně výraznější vzor. Spíš lze ale mluvit o maximálním milovníkovi ponožkového argyl vzoru, který byl na vrcholu slávy ve 20. letech 20. století.

 

Ještě jednoho panáka, pane tatére?  Zdroj: investing.com

V tomto případě se dá říct jediné. Nechte před zákrokem na sebe tatéra dýchnout. Jen tak se totiž dá vysvětlit tato zrůdnost, která měla být původně tygrem. Zkrátka tatér musel být pořádně nalitý. Nicméně každé oko jinde lze vydávat i velkou abstrakci. Nicméně stálo to 600 dolarů.

Máte i vy na sobě nějakou vytetovanou ozdobu, která se ne úplně povedla? Pokud máte tu odvahu, klidně se s námi o ní podělte.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných