FOTO: Muž poplival ukrajinské auto stojící na křižovatce. Řidičku sprostě urážel, pak v klidu odešel

05. 12. 202205:22
FOTO: Muž poplival ukrajinské auto stojící na křižovatce. Řidičku sprostě urážel, pak v klidu odešel
foto: Georgi Bidenko, PrahaIN.cz/Auta, ilustrační foto

Nenávist vůči Ukrajincům rozhodně není výsadou pouze sociálních sítí. PrahaIN.cz před několika dny publikovala příběh ženy z Prahy, která Ukrajincům kupovala mléko v Albertu. Svěřila se nám, že ji dva zákazníci poplivali, když jim řekla, kam karton mlék míří.

„Pán na mě plivnul a druhý taky, co si vybavím. Nikdy se mi to nestalo, úplně jsem se rozklepala,“ uvedla naší redakci. „Bylo to zčistajasna. Prostě jsem se nezmohla na slovo. Stála jsem tam a chtělo se mi brečet,“ doplnila. Událost prý nikomu nehlásila.

„A jak taky? Jít ke kase, vždyť já byla ráda, že jsem odešla, měla jsem to úplně v mlze,“ podotkla serveru PrahaIN.cz. Pomáhat ale nepřestává. „Dávám i peníze pražské Naději, různým sbírkám, pokud je to potřeba, ale takovýto zážitek, vůbec jsem o něm vlastně nechtěla psát, v sobě budu mít ještě dlouho,“ dodala závěrem.

V den vydání citovaného materiálu se redakci ozval další čtenář s podobně nepochopitelným zážitkem. 

Došlo k němu na Evropské mezi stanicemi Hadovka a Na Pískách na Praze 6.

„Jel jsem delší dobu za ukrajinským autem, byly v něm dvě ženy. Když jsem přijížděl na křižovatku, všiml jsem si muže, který se k autu naklonil a plivnul na okénko. Pak procházel kolem mého vozu a velice vulgárně na Ukrajince křičel…“ uvedl řidič.

Doněcká oblast, místo, odkud vůz pochází. Zdroj: čtenář PrahaIN.cz

Postih? Žádný

„Mám to nahrané, ale záznam není ve vysokém rozlišení, navíc je širokoúhlý, každopádně když se budete na muže soustředit, všimnete si toho,“ doplnil. Měl pravdu. Ze záznamu jsme vybrali tři záběry, na prvním je zřetelné, jak se muž naklání, podle svědka plivnul na vůz.

„Křičel na ně - táhněte vy *** (označení pro ženské pohlavní orgány), co si vybavím,“ svěřil se serveru PrahaIN.cz šofér.

Za podobný incident ale žádný postih nehrozí. Plivat v podstatě můžete, na koho chcete. Toto extrémní chování není ani přestupek.

Podle tiskového oddělení policie je něco jiného, pokud by po plivancích následovalo bouchání pěstí, výtržnictví nebo jiný druh fyzického napadení. K tomu v případě urážek ukrajinské osádky z Doněcku nedošlo.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných