Řidič MHD: Pan politik mě chtěl hnát k soudu, že jsem nechal přejít invalidu

20. 09. 202310:05
Řidič MHD: Pan politik mě chtěl hnát k soudu, že jsem nechal přejít invalidu
foto: Jan Svoboda, PrahaIN.cz/Autobus, ilutrační foto

PŘÍBĚH: Redakce PrahaIN.cz se opakovaně věnovala tématu bezdomovců v MHD. Podle řidiče pravidelné autobusové linky, se kterým jsme měli možnost v pondělí hovořit, je však mnohem horší setkání s takzvanými odborníky na dopravu.

Dotyčný člověk, mimochodem hřmotný a vážící kolem sta kilogramů, jezdí především na Žižkově, někdy prý bere linky na Praze 4. Další detaily veřejnosti sdělovat nechce. „Abych neměl nějaké potíže,“ konstatoval. První, co nás zajímalo, byli zmínění lidé bez domova. S těmi podle tohoto řidiče až tak velký problém není.

„Oni smrdí, ale nesetkávám se s tím, že by vyloženě byli agresivní. Řeknu jim, když večer usnou, ať jdou pryč. Oni se zvednou a jdou pryč. Jsou to lidi kolem padesáti kilogramů, nevím, co by mi chtěli udělat,“ nadnesl. Žádné násilí prý nikdy neužil.

„Nebylo to potřeba. Prostě jsem jim řekl, ať jdou. Totéž s omladinou, když se hlasitě baví. Jednou jsem prostě přibrzdil, to je ihned probralo, šel jsem k nim a řekl, aby se ztišili. A byl klid,“ svěřuje se. Za volantem tráví už řadu let. Prahu zná nazpaměť. Největší problém prý ale nastává ve chvíli, kdy veze lidi v kravatách, jak sám řekl.

Okolnosti těchto setkání byly důvodem, proč redakci PrahaIN.cz kontaktoval.

Lidi jsou fajn

„Jednou jsem prudce zabrzdil, protože přes cestu přeběhl pes. Ano, lidi měli problém a dva málem upadli, ale nakonec se nic nestalo. Šel jsem se zeptat. Jenže pak za mnou přišel jeden v kravatě, že si bude stěžovat, že se polil kávou,“ klepe na čelo tento výrazný šofér.

Druhý případ byl údajně ještě horší. „Jeli jsme a přes silnici šel pán s berlemi. Viděl jsem ho už z dálky, šel hodně pomalu. Měl jsem čas, zastavil jsem a čekal. Nemohlo to trvat ani minutu, ale víte, jak je to, když spěcháte. Přiběhl za mnou člověk, že musí na radnici, že má politické jednání, ať okamžitě jedu, nebo mě bude žalovat za ušlý zisk. To mě namíchlo, tak jsem se jenom otočil a postavil se před něj,“ popisuje řidič. Co následovalo?

„Chlapec polknul a řekl mi, abych na něj nebyl útočný. Použil přesně tohle slovo. Prostě typický obraz doby, začal vyndávat telefon, nevím, co si chtěl nahrávat. Lidi mu řekli, ať si sedne a dá pokoj. Pak jsme odjeli,“ doplnil muž.

Závěrem by prý chtěl poděkovat cestujícím. „Hodně jich znám, někdy na konečné mluvíme, je to fajn, sice velkoměsto, ale připadáte si jako na vesnici, mám tu práci rád,“ uzavřel.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných