Riga: Hokejoví fanoušci milují Jágra, koloběžky a extrémně levný Bolt

23. 05. 202316:11
Riga: Hokejoví fanoušci milují Jágra, koloběžky a extrémně levný Bolt
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Elektrokoloběžky, ilustrační foto

Sdílené koloběžky v hlavním městě Česka? Pro místní často neoblíbený dopravní prostředek, který překáží v cestě. Pro turisty naopak oblíbená zábava. Společnost Bolt ale i tak říká, že dopravu využívají především Pražané.

Dle slov provozovatelů slouží koloběžky Bolt v Praze pro krátkodobé cesty a cena je adekvátní. U Boltu stojí jedna minuta šest korun. Za patnáctiminutovou cestu a vzdálenost kolem dvou kilometrů tak zaplatíte kolem sta korun.

Podle společnosti Bolt koloběžky ovšem využívají především Pražané.

„Není našim cílem městskou hromadnou dopravu nahrazovat, ale spíše doplňovat, tak aby se snížil počet aut ve městě. Slouží ke kratším cestám do cirka tří kilometrů. Našimi zákazníky jsou především místní, kteří tvoří 74 procent všech uživatelů koloběžek v Praze. Zbývajících 26 procent jsou pak turisté z Čech i zahraničí. Obliba koloběžek rok od roku stoupá a stejně tak počet jízd a kilometrů,“ sdělil serveru PrahaIN.cz Peter Mesarč, Country Manager Rentals Bolt.

Fanoušci na koloběžkách a levnými taxíky

Kde jsou však nyní s velkým nadšením podobné koloběžky využívané? Lotyšská Riga, kde právě probíhá mistrovství světa v ledním hokeji a v dějišti je i celá řada Čechů. A především Slováků, jak nám sdělil student, jenž se přímo v jádru šampionátu nachází (více ZDE)

„Lidé v dresech a šálách na nich jezdí všude. A já často také. Je to dobrá věc, když se mi nechce pěšky a chci jet nějakou kratší vzdálenost. Za koloběžky tady chtějí 20 centů za minutu. Je to dobré, Riga je totiž placka a člověk nemusí jezdit někam do kopců. Využívám to často a zaplatím za to kolem eura a půl,“ popsal student Michal. 

Z lotyšské Rigy. Zdroj: Michal Sojka pro PrahaIN.cz

Rovných 20 centů je v přepočtu necelých pět korun, což je podobná cena jako v Česku. Student v Lotyšsku však říká, že nesrovnatelně nízké ceny jsou především za dopravu automobilem od společnosti Bolt.

Kratší vzdálenosti po městě se dají sehnat i kolem tří euro.

A to i pozdě v noci.

„Bolt je tady neskutečně levný. Ve tři ráno jsem jel asi dva a půl kilometru, normálně by mi to trvalo zhruba padesát minut chůze. Boltu jsem zaplatil tři a půl eura, což je podle mě skvělá cena. U nás by to, myslím, bylo dražší,“ říká český student. 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných