V Praze ani vločka, v jejím okolí kalamita

06. 12. 202209:30
V Praze ani vločka, v jejím okolí kalamita
foto: Barbora Novotná, PrahaIN.cz/Silnice na Kutnohorsku

Zatímco v Praze od rána akorát tak prší, její okolí zasypal sníh a na silnicích je kalamita. Nejhorší je podle silničářů situace na Benešovku a Kutnohorsku. Na silnicích je vrstva těžkého rozježděného sněhu, ve škarpách auta a v kopcích uvízlé kamiony. Sníh zkomplikoval také železničniční dopravu.

Například silnici u Votic blokují nákladní automobily, které nemohou projet. Silnice je sice průjezdná, tvoří se zde ale velké kolony. „Jel jsem hodinu 7 kilometrů, pak jsem se otočil a vrátil jsem se domu. Na Benešovsku totální kolaps,“ sdělil nám čtenář, který se snažil dostat právě z Votic do Prahy.

Stejná situace je i na Kutnohorsku. „Pozor, silnice v Praze-východ jsou ve špatném stavu, pokud nepřizpůsobíte rychlost a nepojedete opatrně, nemusíte do cíle také vůbec dorazit,“ varují facebookové stránky místní řidiče.


Foto: Auta stojí, ale nejedou. Autor: Barbora Novotná, PrahaIN.cz

O tom se přesvědčila i naše redaktorka, která chtěla dojet z Kostelce nad Černými lesy v okrese Praha-východ do Říčan. „Od Vyžlovky to stálo, jela jsem hodinu a nedostala jsem se ani do Mukařova, který není ani pět kilometrů daleko. Kolona popojela deset metrů, pak to deset minut stálo. Po hodině jsem to vzdala. Kolona, která mířila do Prahy, měla přes pět kilometrů,“ uvedla. Silničáře za celou dobu nepotkala.

Ve středních Čechách stále sněží a teplota se pohybuje okolo nuly. Sněžit má celé dopoledne a v noci má být lehce pod nulou.

Sníh způsobil komplikace také na kolejích. Trať mezi Strakonicemi a Českými Budějovicemi je uzavřená. Obnovení je naplánováno na desátou hodinu dopolední. Náhradní autobusouvou dopravu z důvodu sněhové kalamity nelze zajistit. Zpoždění ale nabírají i příměstské linky.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných