Byli jsme na romském sídlišti Luník IX rok poté, co ho navštívil papež František a třicet let od rozpadu Československa. Přestože má tato lokalita na okraji Košic hodně špatnou pověst, mnohé se tam změnilo k lepšímu. Slovensko však kvůli chudým romským osadám zůstává stále "slumem pod Tatrami".