Dovolenou dvou Češek na Sardinii poznamenalo přehlédnuté slovo

23. 06. 202412:02
Dovolenou dvou Češek na Sardinii poznamenalo přehlédnuté slovo
foto: Pavla Marková pro PrahaIN.cz/Moře na Sardinii

Vyznat se v nabídce hotelů je jedna věc. Vyznat se v jejich službách je leckdy mnohem těžší. Přesvědčila se o tom Pavla Marková, která s kamarádkou před několika dny odjela na Sardinii.

Protože jsou na místě ještě nyní, slíbili jsme název hotelu nezveřejňovat. Nejde ani tak o problém, jak o nečekaný diskomfort. Přítelkyně si vybraly Sardinii kvůli krátkému času doletu, ale především kvůli moři. Jeho krása je prý nepopsatelná.

Dokonce obě počítaly s tím, že ceny na místě budou vysoké. Proto zvolily poměrně jednoduché řešení. Vybraly drahý hotel s programem all inclusive. Ten se všeobecně považuje za nejlepší dostupný. Znamená, že máte jídlo a pití po celý den zdarma. Řešit nemusíte prakticky nic.

Jaké ale bylo překvapení, když si Pavla Marková hned druhý den po příjezdu došla pro točené pivo. „Máme na ruce takový žlutý proužek, aby nás odlišili od ostatních. Pán za barem mi oznámil cenu šest euro. Ukázala jsem na náramek, on ukázal na hodiny. Vůbec jsem tomu nerozuměla. Pivo jsem zaplatila,“ sdělila naší redakci.

Po dvou hodinách se na bar vydala její kamarádka Sofie. „Byly tak tři odpoledne a situace byla úplně stejná. Tak jsme si zaplatily i druhé pivo a bylo to. Večer jsme došly na recepci, abychom se zeptaly, oč jde,“ doplňuje Pavla Marková.

Pohled do hotelové zahrady. Foto: Pavla Marková pro PrahaIN.cz

Velmi drahá služba

Vysvětlení bylo prosté. Čtyřhvězdičkový hotel nabízí hned tři typy all inclusive: soft, standard a ultra. Obě Češky měly ten nejnižší. Alkoholické nápoje jsou podávány zdarma až po 18:00 a jsou výhradně z místní produkce. Program ultra all inclusive nabízí i dovozový alkohol, navíc je dostupný po celý den.

„S tím jsme nepočítaly, vůbec jsem to označení neznala. Takže nám to dovolenou trochu zkazilo. Těšily jsem se, budu upřímná, že se odpoledne flákneme k bazénu a budeme pít drinky. Kdybychom to chtěly zkusit, asi bychom v Praze neměly ani na taxi,“ dodala Pavla Marková s úsměvem.

„Nic nekritizujeme, jen je pro cestující dobré, aby věděli, jakou variantu si volí. Program ultra je trojnásobně dražší, ten bychom si beztak nemohly dovolit,“ uzavřela.

Sardinského hotelu jsme se ptali už ve čtvrtek. Reakce z recepce dorazila v sobotu večer. Manažer nám vysvětlil, že program all inclusive je skutečně rozdělený, ale že si jej mohou hoteloví hosté během pobytu kdykoli měnit.

Míněna však byla pouze alternativa z levnější na dražší.

Mimo turistické oblasti prý žádnou krásu nehledejte. Foto: Pavla Marková pro PrahaIN.cz

Tématu letní dovolené se věnujeme ZDE. Itálii pak samostatně ZDE.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných