Gurmáni jásají. Ve velkém rostou kačenky i první májovky

10. 04. 202418:08
Gurmáni jásají. Ve velkém rostou kačenky i první májovky
foto: Archív Marka Kysilky, se svolením./První letošní smrž obecný, nalezen pod jabloní.

Téměř ze všech koutů Česka hlásí houbaři bohaté úlovky jarních hub, které se obvykle objevují až koncem dubna, někdy dokonce v květnu. Neobvykle teplé počasí způsobilo i řadu pozoruhodných extrémů. „Známý houbař mi o víkendu hlásil nález prvních klouzků na Hodonínsku,“ řekla portálu PrahaIN.cz známá mykoložka Hana Ševčíková.

Upozornila zároveň, že letošní houbařská sezóna začala neobvykle brzy. Vysoké teploty posunuly její začátek o několik týdnů. „Všechny jarní houby letos vyrostly dřív, než měly. Většina těchto hub ale lidi moc nezajímají. Ovšem kačenky a smrže jsou výborné, a tak chápu nadšení houbařů. Celkově je letos růst hub posunutý téměř o měsíc, stejně jako kvetení stromů. I když třeba v noci teploty klesnou, tak vyšší teploty jsou už tak dlouho, že to houby vybudí,“ řekla redakci PrahaIN.cz Hana Ševčíková.

Mykoložka potvrdila, že se objevují i první májovky. Dostala dokonce i avízo o výskytu hřibovitých hub, které se většinou objevují až začátkem léta.

„Májovky už začínají, většinou ale jde ještě o miminka. Předpokládám ale, že do týdne už začnou růst naplno. Pokud vydrží vysoké teploty, do čtrnácti dnů se objeví i podtrnky. Co se týká hřibovitých hub, tak máme z Hodonínska hlášení o nálezu prvních klouzků. Jde samozřejmě o ojedinělý, ale velmi zajímavý a poněkud divný nález. Pozoruhodné je i to, že je začátek dubna a rostou májovky. Jejich název má nějaký důvod, normálně rostou v máji,“ řekla mykoložka naší redakci.

První sklizeň kačenkaÚlovek kačenek v lesích na Liberecku. Foto: Pavel Avraham Vrátný, se svolením.

Sklizeň na Liberecku

 Vydatná úroda jarních hub se objevila i v lesích okolo Hrádku nad Nisou na Liberecku. „Houby jsou mým koníčkem, a tak sleduji všechny informace na houbařských portálech. Všechno je letos napřed o dva až tři týdny. Teď u nás rostou smržovité houby, především kačenky. Několikrát jsem nasbíral košík, ale teď už pomalu končí. Když vyrazím na houby, tak jich ještě na svých místech najdu tak půl koše. Smrže jsou u nás poměrně vzácné, potřebují totiž více vápenatý podklad, jako je například okolo Koněprus. Za několik dní ale začnou růst i u nás,“ řekl naší redakci Pavel Avraham Vrátný z Hrádku nad Nisou, který je vyhlášeným houbařem a znalcem.

„Úžasné bylo, když v u nás Hrádku sázeli v parcích keře a dali k nim mulčovací kůru. V ní totiž začaly růst smrže ve velkém. Tak jsem skutečně nosil domů plné koše. Dělali jsme všechny možné speciality, třeba nadívané smrže a podobně,“ vzpomíná Pavel Avraham Vrátný.

smrž obecnýSklizeno, připraveno pro úpravu v kuchyni. Foto: Marek Kysilka, se svolením.

Smrže na smetaně

Bohatou úrodu prvních smržů obecných sklidili houbaři i v dalších krajích. Nálezy jsou hlášeny z Moravy, ze středních Čech i z Jihočeského kraje. Houbaři smrž obecný sbírají až do května. Roste především u potoků a říček a na krajích lesů. Často roste i na zahradách pod ovocnými stromy. „Smrže nám rostou už třetí rok na zahradě pod jabloněmi. Připravíme si je dušené na cibulce, s paprikou a smetanou,“ řekl naší redakci Marek Kysilka z Plané nad Lužnicí. Znalci smrže označují za jednu z nejlepších jedlých hub. Speciality ze smržů jsou prý mimořádným gurmánským zážitkem.

 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných