„Kdo tady neplatil, stejně neuvěří,“ vzkázal Čech k cenám v chorvatském Trogiru

30. 06. 202405:25
„Kdo tady neplatil, stejně neuvěří,“ vzkázal Čech k cenám v chorvatském Trogiru
foto: PrahaIN.cz/Trogir

Trogir patří mezi nejnavštěvovanější města Dalmácie. Do krásného prostředí v polovině června, ostatně jako každý rok, zavítala i skupina Čechů. O jejich výpravách jsme psali několikrát.

Vždy šlo o zajímavé podněty, často však spojené s vysokými cenami jídla a pití. Tentokrát se však stal pravý opak. Zejména nápoje jsou v Trogiru natolik levné, že o nich zmíněná výprava chtěla prostřednictvím našeho serveru informovat.

„Dokonce jsme ti vyfotili účtenku. Protože kdo tady neplatil, stejně by nám to nevěřil, známe Čechy,“ uvedl s výraznou nadsázkou Josef Syrůček. Jde o stejného muže, který se nám vloni vyjádřil k cenám na chorvatském ostrovu Mljet.

„Celkově můžeme říct, že Chorvatsko není až tak drahé. Objeli jsme dost ostrovů a navštívili minimálně deset restaurací na různých místech. Ostrov Mljet byl jednoznačně nejdražší. Vysvětlujeme si to hlavně tím, že je tam národní park, že je to místo, které je pro Chorvaty důležité. Je to podobné jako na Šumavě, v Krkonoších. Je tam čilý ruch, hodně turistů, tak na tom ty restaurace chtějí vydělat, protože budou mít vysoké nájmy a náklady,“ řekl tehdy.

Město Trogir skupinu našinců učarovalo.

Autentický účet. Foto: PrahaIN.cz

UNESCO

„Historické centrum Trogiru je zapsáno do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO, takže si asi každý udělá obrázek, jak to vypadá. Je to překrásné. Přístav je úžasný a funkční, je tady loděnice, hodně hotelů, restaurací. My se do jedné vypravili. Protože jsme byli po jídle na lodi, dali jsme si jen kávu. Respektive tři kávy, za něž jsme zaplatili čtyři eura. Nejprve jsem si myslel, že je to za jednu kávu, ale obsluha nás ujistila, že nikoli, že jde o celkovou sumu. Tak lacino jsem nepil černé kafe, že ani nepamatuji, prostě úžasné,“ sdělil Josef Syrůček.

Účtenku nám dokonce poslal.

„Už jsem řekl, že Češi jsou nejvíc nedůvěřivý národ, tak tady to mají černé na bílém. A ať se sem vypraví, je to kus nádherné části Chorvatska a přes kapsu se neplácnou,“ uzavřel.

Z Prahy do Trogiru je to zhruba tisíc kilometrů.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných