Ledová tříšť za 200 korun. Centrum Prahy nepřestává udivovat

27. 08. 202305:36
Ledová tříšť za 200 korun. Centrum Prahy nepřestává udivovat
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Ledová tříšť v centru Prahy

O tom, že takzvané weed shopy vtrhly do centra Prahy jako lavina, jsme už informovali. Na úvod je potřeba připomenout, jak to vlastně s legalitou prodeje je.

Prodej THC (tetrahydrokanabinol) je v Česku nelegální. V těchto obchodech se prodává maximálně CBD, což je látka, která není psychoaktivní. Spousta cizinců si ale musí alespoň chvíli myslet, že je zde legální i THC a Praha je druhým Amsterdamem.

Napočítat přesné množství podobných obchodů v centru Prahy by bylo těžké.

Populární je nyní ovšem i hexahydrokanabinol (HHC), který má mít velmi podobné účinky známějšímu a u nás nelegálnímu THC. Ten se dostal už i na pulty vietnamských večerek. Tomu ale už možná odzvoní, připravuje se totiž nařízení, které by ho dovolilo prodávat jen ve specializovaných prodejnách.

Ale zpět k takzvaným weed shopům. PrahaIN.cz centrum města pravidelně monitoruje a tyto obchody nejsou výjimkou. Minule nás, ale i skupinku z Nizozemska, zaujala medovina z konopí.

Viděli ji poprvé v životě. Medovinu totiž neznali, a tak jsme jim vysvětlili, že se jedná o alkoholický nápoj vyrobený z medu, jenž je v Česku dost populární.

„Tohle v Holandsku nemáme,“ opět se smála skupina mladíků.

I z důvodu obrovské konkurence prodejci stále vymýšlí nové věci. Důkazem toho je další nevídaná a také velmi drahá věc.

Čtenář nás upozornil, že se v obchodě nyní místo medoviny prodává ledová tříšť s marihuanou za dost vysokou částku.

Jmenuje se Tequila Limeta, ale jak jsme zjistili, zase tak neobvyklá není. Prodavačka nám sdělila, že se jedná o normální ledovou tříšť s příchutí limetky bez jakéhokoliv extraktu z konopí.

Jen ta cena je dost překvapivá: 0,2 litrů stojí 150 korun, půllitr za dvě stovky.

Obchod kromě spousty cigaret, palic marihuany a kapek nabízí také kávu či oblečení. Nechybí ovšem ani tvrdý alkohol s údajným obsahem CBD.

Weed shop v centru Prahy... Zdroj: PrahaIN.cz

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných