„Obslužte mého psa,“ žádal muž po hostinské

06. 10. 202305:25
„Obslužte mého psa,“ žádal muž po hostinské
foto: MP Praha, se svolením/Služební pes

Na konci měsíce září jsme vydali článek o Labské boudě v Krkonoších. Obsahoval stížnost ženy, která se čílila, že zde její kočka nedostala najíst. Tato čtenářka nám napsala poté, co jsme Labskou pochválili mimo jiné kvůli granulím pro psy, které zde zdarma nabízeli.

„Měli by mít kapsičky Whiskas, nic by jim to neudělalo, koupou se tam v penězích,“ vzkázala Mirka S. ostře.

Po vydání materiálu se redakci ozvala Marie H. Poblíž Hradce Králové vede s manželem už třicet let hospodu. Žádnou restauraci, ale hospodu, jak nám zdůraznila. Server PrahaIN.cz oslovila poté, co si prý sama vyzkoušela, jaké je to poznat údajného blázna.

„Víte, přistěhoval se do vesnice blázen. Bývalý voják s vlčákem. Několikrát přišel s tím, že má večer nějaký výjezd. Pochodoval tady v maskáčích, chlapi si z něj pochopitelně utahovali, ale to mu nevadí. Ale řeknu vám, proč přišel. Že tedy odjede pryč, ale že pes je naučený jíst přesně v 18:00. Že si dojde sám, abych mu prý uvařila guláš. A ještě mi povídá, že si ho může sníst i ze stolu, že na něj dosáhne,“ svěřila se paní Miruna, jak se několikrát označila.

Jenomže ani tím zvláštní dění nekončí.

Dostal granule

„Tak jsem nad tím mávla rukou, že ať přijde, jasně, určitě. Jenomže ten pes opravdu dorazil v šest a úplně sám. Bylo to jako z Bakalářů. Přišel k pípě a tam stál a koukal na mě. Mně ho bylo líto, dala jsem mu nějaké zbytky, ale druhý den ten voják přišel znovu, že mi nic platit nebude, že to nebyl guláš, že pes měl hlad, že to poznal. Já mu řekla, že žádné peníze ani nechci, že jsem si myslela, že si dělá blázny, ale on, že není blázen, ale major v záloze.

Celá hospoda byla ticho, vážně jsme čekali, odkud vyletí kamera. Nevyletěla. Ten večer mě zase říká, že někam jede a že to s tím gulášem musím určitě dodržet. Manžel i ostatní štamgasti mi řekli, že mu nic dávat nemám, že je v tom koření, že psi to jíst nesmí. Večer ten pes zase přišel. Už jsem nevěděla, co mám dělat, tak jsem poprosila jednoho souseda, ten přinesl granule, my mu je nasypali a byl pokoj.“

Paní Marie ještě dodala, že za celý svůj život nezažila, aby někdo servíroval v pohostinství jídlo pro psa.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných