„Ona je svěcená?“ Turisté na ostrově Krk nechápou cenu vody

22. 08. 202305:28
„Ona je svěcená?“ Turisté na ostrově Krk nechápou cenu vody
foto: čtenář PrahyIN.cz/Chorvatský ostrov Krk, srpen 2023

Oblíbený ostrov Krk v Chorvatsku patří k tamním největším. Turistické bedekry ho rozdělují na severní, střední, východní a jižní část. Každá má svá specifika nejen kvůli přírodě, ale zejména kvůli větru.

Pobyt si zde užívají rodiny už několik dekád. V České republice ho zná prakticky každý.

Na naši redakci se obrátila rodina, která zde tráví dva týdny. Nachází se poblíž luxusně zařízeného kempu Ježavec v jednom z penzionů. Na místo nedá dopustit. Je prý vidět snaha majitelů o pečlivý přístup ke všem.

Od vozíčkářů po pejskaře.

Prý i ceny v několika zdejších restauracích jsou velice přijatelné. Nejhorší je to ovšem s vodou. Ta je na místě totiž velmi drahá. „Vychází na sto korun za litr, obyčejná, neperlivá. Přijde nám to hodně drahé. Jsou tu lidé z Moravy, hořce se smáli, jestli není svěcená,“ posteskl si muž, s nímž jsme měli možnost hovořit.

„Jinak neplatí, že by zde byly jakékoli problémy. Kemp je překrásný, na moře jsme zvyklí. I v druhé polovině srpna je tu úplně plno. Platí se za vstup na pláž a potom za použití sprch, ale to jsme také věděli. Pouze ta voda je velice drahá, o tom jsme se bavili opakovaně,“ doplnil.

Místní ceny. Foto: PrahaIN.cz

Ideální je vlastní doprava

Zmíněný čtenář nám rovněž poskytl hned několik jídelních lístků místních podniků.

Vyplývá z nich, že litr obyčejné vody skutečně stojí čtyři eura, podobně je na tom i voda perlivá. Velice dostupné jsou naopak ostatní nápoje: černá káva v jedné z restaurací vyjde na třiatřicet korun, bílá kolem padesáti korun, čaj stojí asi 45 korun.

Ani jídlo nepatří mezi nejdražší.

Velký hamburger u pláže koupíte za 190 korun, český langoš stojí 132 korun. Zde je třeba zmínit, že v nabídce je i řada dalších langošů, rozděleny jsou podle národností (italský, německý, maďarský). Dražší jsou v tomto stánku pouze limonády. Fanta vychází na necelých sto korun.

Krk je oblíben i pro svou dostupnost. Stejně jako jinam v Chorvatsku, i sem se můžete bez problémů dopravit autem. Jízda z Prahy trvá přibližně 11 hodin klidnou jízdou. Jde o překonání vzdálenosti 863 kilometrů.

Nejbližším letištěm je Rijeka. Přímé lety z České republiky nejsou.

Místní ceny. Foto: PrahaIN.cz

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných