Otec kupoval dětem hranolky: „První infarkt z ceny, druhý z reakce obsluhy!“

25. 08. 202305:33
Otec kupoval dětem hranolky: „První infarkt z ceny, druhý z reakce obsluhy!“
foto: čtenář PrahyIN.cz/Zmíněné hranolky za 95 korun.

PŘÍBĚH: Ne všichni mají peněz na rozdávání. To je i případ úředníka Davida S. Pracuje na resortu financí jako auditor a bydlí v pražské Krči. Redakce ho zná. Své dva syny vzal na menší oběd, protože prý nestihl navařit.

Že je v Praze draho, ví. Že ho stále ještě něco dokáže překvapit, prý už nečekal.

Svůj zážitek sdělil redakci PrahaIN.cz těsné poté, co s rodinou navštívil restauraci v Kunraticích. Nachází se přímo na okraji tamního lesa a pochutnáte si zde na české, minutkové a zvěřinové kuchyni.

Hosté si místo velmi chválí. 

Restaurace je rozdělena do tří částí. Jedna o kapacitě třiceti míst, sál o kapacitě osmdesát míst a přes léto je otevřená i terasa se čtyřiceti místy. Právě sem rodina zavítala.

„Neměl jsem u sebe moc peněz, protože prostě moc peněz nemám. Místo oběda jsem si dal pivo a s sebou polévku. Kluci chtěli hranolky, tak jsem je vzal. A ještě dvě limonády, vím to naprosto přesně,“ řekl pro naši redakci.

Autentická účtenka. Foto: PrahaIN.cz

Svá slova následně podpořil účtenkou. „Jsem vlastně účetní, takže si všechno kontroluji. Když jsem viděl, že dětské hranolky stojí 95 korun, myslel jsem na infarkt, ale už jsem to nechtěl rušit,“ uvedl pro PrahaIN.cz.

Provozovatelé vysvětlují

Dvě limonády a zmíněné hranolky vyšly dohromady na 280 korun. „Je to hodně, opravdu hodně. Nakonec jsem to vzal a poprosil, jestli by mi to mohli donést na tu jejich letní zahrádku. Pak jsem málem dostal infarkt podruhé, už tak jsem měl dost rozbušené srdce z těch peněz.“

Důvod? Prostý. Obsluha prý uvedla, že ven nechodí a ať si host své objednané věci odnese sám. „Tak jsem si to odnesl ven, slušně zaplatil i za hranolky, které děti snědly za tři minuty a odešli jsme. Prostředí bylo moc hezké, ale toto mi zvedlo mandle,“ uzavřel David S.

Manželé Chvalovi, provozovatelé restaurace, však mají ke zmíněným slovům vysvětlení.

„Jelikož naše zahrada má dva tisíce metrů čtverečních a přibližně 70 stolů, není v našich silách zajistit dostatečné množství kvalitního personálu na její obsluhu. Primárně je zahrada určena pro hosty našeho samoobslužného stánku. K restauraci náleží zastřešená, otevřená terasa s kapacitou přibližně třiceti míst, která je s obsluhou,“ uvedli pro PrahaIN.cz.

„Jsme si vědomi, že v dovolenkových destinacích bývají sezónní provozy podobného typu i s obsluhou, ale ceny jsou v takovýchto provozech dvoj až trojnásobné. Pivo Svijanská 10 u nás koupíte za 37 korun za půllitr a v zahraničí se pohybují ceny kolem pěti eur za pivo,“ doplnili s tím, že v případě jakéhokoli zájmu a dalších dotazů nemají problém nás místem provést.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných