Po tomhle si už sekanou v Globusu za dvacku nedáte... Bufáček v Karlíně boří stereotypy bufetů

25. 02. 202305:25
Po tomhle si už sekanou v Globusu za dvacku nedáte... Bufáček v Karlíně boří stereotypy bufetů
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Sekaná v housce v Bufáčku

RECENZE: Dělat restaurační byznys v dnešní době, to chce odvahu. V nejisté době se spousta podnikatelů uchyluje k zavíraní podniků. Aby přišel úspěch, člověk musí přijít s originálním konceptem. Stejně jako Martin a Eva Čejkovi. Do svého portfolia uzenářství po celé republice před nedávnou dobou přidali podnik se jménem Bufáček. Ten se nachází v Karlíně.

Českých restaurací je v Praze celá řada. Skvělých, průměrných, ale i špatných. Mnoho je také podniků, které jsou zaměřeny na další světové kuchyně - třeba italská, mexická, asijská.

Bufáček přišel s něčím úplně jiným.

Čejkovi otevřeli bufet v Praze, ve kterém se z drtivé většiny podává všechno vlastní výroby. Od klobás, paštik, jitrnic, až po maso. Nechybí ani čepované pivko od místního sládka, které na čepu jen tak nenajdete.

Zkrátka všechno domácí, žádná industriální výroba.

Na pivo, svačinu, večeři...

Bufáček je otevřený v pondělí od 11:00 do 17 hodin. Další všední dny od jedenácti dopoledne do deseti večer. Lze tam zajít na oběd, svačinu, ale i večeři. Ovšem otevírací doba je spíše orientační, místní provozní nemá problém se zákazníky posedět i déle.

Dle svých slov je rád, když lidé večer přijdou na pivo a dají si něco na zub: „I do půl jedné ráno jsme tu byli, nic neobvyklého,“ přiznal provozní Dan.

Prostředí je opravdu příjemné. Boří veškeré mýty o bufetu. Stoly jsou naleštěné a celý interiér je moderně zařízen. Místo pro sezení zde najde něco málo přes dvacet lidí. A během obědového času se redakce přesvědčila, že stoly se zákazníky tu opravdu rotují.

Bufáček: Vítkova 30, 186 00 Karlín. Zdroj: PrahaIN.cz

„Jsme tu chvíli a jsem moc rád, že se zákazníci vrací. To potěší,“ říká s úsměvem provozní.

Neustále sem přicházejí také lidé s helmami a velkými taškami. Jedná se u kurýry dovážkových platforem, jako třeba Wolt. Něco z Bufáčku si lze objednat i online až domů.

Obsluha na jedničku. A trochu maniak

Ovšem redakce doporučuje osobní návštěvu. Sami jsme se přesvědčili, že prostředí je fajn a především obsluha je na jedna s hvězdou.

Místní provozní a obsluha je doslova maniak. To myslíme v tom nejlepším slova smyslu. Přesně tak to má být. Neskutečně příjemný na každého zákazníka bez rozdílu. Se vším poradí. Chvíli to vypadalo, že o zdejších produktech a všeho okolo ví snad všechno, co jde.

„Původně jsem přišel na brigádu, ale nakonec jsem to přebral takhle...,“ usmívá se.

To jsou ty momenty, kdy dokáže obsluha přebít dojem z průměrného či snad špatného jídla. Hospodu dělá kuchyň a hospodský, říká se už dlouhé léta. A to je pravda.

„Pikolík, skladník, provozní, jsem tak nějak všechno,“ směje se Dan. Zdroj: PrahaIN.cz

Ovšem tady je velmi dobrá i kuchyň.

Nabídka je rozmanitá. A najdete zde snad všechno, co by pravý český bufet měl mít. Tlačenka, paštiky, sekaná, jitrnice se zelím, dršťková polévka...

PrahaIN.cz ochutnala celou řadu jídel a odcházeli jsme spokojení.

All-star mezi bufety

Byl by hřích v Bufáčku nezkusit dršťkovou polévku. Milovaná i nenáviděná je nedílnou součástí každého pravého bufetu a české hospody. Nemůžeme nic vytknout, velice dobrá a mýtus o gumových dršťkách byl zbořen. 

V podobné kvalitě se pokračovalo i s variací paštik. Ta zde stojí 119 korun. Kachní, řezníkova, uzená i zálesácká byla naprosto v pořádku. První zmiňovanou bychom zařadili na první místo. Pecka.

Jitrnice jakbysmet. Těžko víc dodávat, podle obrázku v galerii vidíte sami. 

Pohled neklame.

Naprosto famózní byl i takzvaný Cool sendvič. Ten těží především z chutného hovězího masa, ale také coleslaw v něm rozhodně stojí za zmínku. Kyselé okurky pak chuťovou paletu výborně doplňují.

O tlačence ani nemluvě. 

Kdo pospíchá a chce jídlo pouze do ruky, nemusí mít strach. Krom klasického párku v rohlíku si můžete dát i sekanou v housce. Tu mají lidé velmi rádi třeba v obchodě Globus. Ale pokud ji ochutnáte v Bufáčku, tak do zmiňovaného marketu asi už nezajdete...

Není zde tak levná jako tam, v Bufáčku vyjde na 69 korun, ale stojí za to. Hořčice nesmí chybět, to je jasné, ale velmi překvapivě dobře v housce chutnají i beraní rohy a vídeňská cibulka. Jediné drobné mínus je houska. Ta je samozřejmě čerstvá, o tom není řeč. Každopádně nemusela by být solená, celý „sekaný burger“ je už tak dost slaný.

Sekaná v housce... Zdroj: PrahaIN.cz

Redakce mimochodem ochutnala i další uzeniny a nelze toho moc vytknout.

Skvělé...

Co závěrem dodat? Řekli jsme toho o Bufáčku mnoho, ale zároveň skoro nic. 

Prostředí je v pořádku, sice poměrně malé, ale není problém si sem přijít sednout na oběd či večeři. Za účasti tak příjemné obsluhy, která opravdu ví, co dělá, to rozhodně můžeme doporučit. 

K jídlu také není třeba sáhodlouze nic dodávat. Domácí výroba je zkrátka znát.

Představte si ta nejtypičtější bufetová jídla. Ale přidejte modernější a luxusnější variantu, zkrátka to nejlepší z toho. Opravdu, jídlo bylo jedna báseň...

Adresa: Vítkova 30, 186 00 Karlín

Cena: 9/10

Obsluha: 10/10

Kvalita: 10/10

Prostředí: 9/10

Celkové hodnocení: 9,5/10

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných