Rohlík za 89 korun. I toto je v Praze možné

23. 04. 202305:36
Rohlík za 89 korun. I toto je v Praze možné
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Rohlík z podniku Dorohlíku

RECENZE: Rychlé jídlo v centru Prahy? Historická část hlavního města je zaplněná především prodejnami s kebabem, které už dne nepatří k nejlevnějším a ani nejnápaditějším. Nedávno se však nedaleko Václavského náměstí otevřel podnik, který je originální více než dost.

Už jste někdy měli jídlo v rohlíku? Vsadíme se, že určitě párek. Stánků v hlavním městě s tímto pokrmem však ubývá. Jeden se ale nadále drží, a to na náměstí Míru. Párek v rohlíku je zkrátka česká klasika, která neurazí, ani nenadchne.

To jsme ale odbočili. O párek tady v žádném případě nejde. Pouze o rohlíky. Nedávno se v Lazarské ulici otevřel podnik s názvem Dorohlíku. Celý koncept stojí právě na nejznámějším pečivu, do kterého vám připraví řadu českých jídel.

Velmi originální nápad, řekli jsme si. Pro centrum Prahy je to příjemná změna.

Guláš v rohlíku...

Rohlík vám zde naplní kuřetem na paprice, španělským ptáčkem, gulášem z hlívy, vepřovou kýtou s hoisin omáčkou, Nutellou nebo divočákem se šípkovou. Cena za pokrmy je 89 korun.

K dispozici jsou i polévky, jako třeba mrkvová se zázvorem za 59.

Vyrazili jsme tento originální nápad vyzkoušet. Prodejna je malá a místo k sezení zde nenajdete. Obsluha nejprve rohlíky nahřeje a posléze je vloží do automatu, jež pečivo naplní. Čekání trvalo asi tři minuty. V tu chvíli se kromě nás v prodejně nikdo nenacházel. Ovšem kdyby se sešlo více lidí, nějakou dobu si počkají. Robot, který rohlík naplňuje, není zrovna rychlík a dokáže dělat pouze dva rohlíky naráz.

Interiér Dorohlíku. Zdroj: PrahaIN.cz

Jak to dopadlo?

Velikost rohlíku je pak asi taková, jakou znáte z každého supermarketu. Pečivo svojí chutí připomíná spíše hot dogy z benzínových pump. A náplň? My ochutnali guláš z hlívy a kančí se šípkovou omáčkou.

Guláši nelze nic vytknout. Ale zase ho nemůžeme vychválit. Zkrátka takový průměr. V rohlíku bylo poměrně dost kusů hub, to bylo v pořádku.

A kančí se šípkovou? Zajímalo by nás, co by tomu asi tak řekly hlavní postavy Slavností sněženek. Těžko říct, z konceptu v rohlíku by asi nadšení nebyly, ale samotnou omáčku a maso by nezkritizovaly. Šípková byla fajn, maso jemné.

Vlevo guláš, vpravo kančí. Zdroj: PrahaIN.cz

Dostáváme se ale k zásadnímu, k ceně.

Už jsme zmínili, že jeden rohlík stojí bez výjimky 89 korun. A po našem ochutnání můžeme s klidem říct, že je to opravdu přemrštěná cena. Je to spíše chuťovka. Že by se z něho dospělý člověk najedl, to určitě ne. Potřeboval by minimálně tři.

Originální nápad každopádně chválíme.

Je však otázkou, jestli se sem lidé po první návštěvě ještě vrátí. Nebo si příště dojdou na kančí se šípkovou nebo na guláš do normální restaurace, kde to v konečném zúčtování bude asi i levnější. 

My bychom zvolili druhou variantu.

Adresa: Lazarská 6, 120 00 Praha 2

Cena: 2/10

Obsluha: 5/10

Kvalita: 6/10

Prostředí: 5/10

Celkové hodnocení: 4,5/10

Podnik jsme navštívili anonymně a na své náklady. 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných