Skončil ve Škodovce, aby máchal genitálie v čokoládě. To je Dickatteria a jejich domácí vafle

07. 02. 202316:40
Skončil ve Škodovce, aby máchal genitálie v čokoládě. To je Dickatteria a jejich domácí vafle
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Z Dickatterie...

RECENZE: Skončit ve firmě na lukrativní a důležité pozici a jít vyrábět vafle ve tvaru penisů a vulv. To zní jako byznys plán z nějakého komediálního filmu. Nicméně je to realita. Na konci minulého roku otevřela v centru města Dickatteria, kterou vede Matěj Dvořák.

Pro někoho se může zdát nápad vyrábět vafle ve tvaru genitálií šílený a ulítlý, pro další zase skvostný a geniální. Ovšem Matěj Dvořák nelže a říká, že idea nepochází přímo z jeho hlavy.

Inspiroval se v zahraničí na dovolené.

„Je to na hodně místech po světě. My to viděli s přítelkyní na dovolené na jaře minulého roku. Hned mě to zaujalo, skvělý nápad. Akorát mi přišlo, že já bych to udělal asi jinak, lépe. Prostředí sice bylo perfektní, ale mrzelo mě, že obsluha ignoruje cizí jazyk. A vafle a posypky nebyly příliš dobré. To já jsem perfekcionista a hned jsem přemýšlel, jak bych to udělal lépe. Nejlépe jak to jde,“ popsal redakci Dvořák.

Sny se mají plnit

Hned, co se vrátil z dovolené, tak začal hledat prostor, kde by mohl rozjet svůj byznys s vaflemi ve tvaru genitálií.

„Předcházelo tomu hodně, bylo to nekonečné hledání místa. Realitní trh je plný falešných inzerátů,“ podotýká.

Předtím ale nikdy nepodnikal. Během toho pracoval v automobilce Škoda Auto: „Korporátní práce, nebavilo mě to. A když si něco usmyslím, tak to zkrátka udělám. Našli jsme prostor a šli do toho. S velkým rizikem jsem skončil v práci a začal podnikat.“

Dickatteria se otevřela v zimě minulého roku. Jedná se tak o mladý podnik.

Dickatteria: Pštrossova 110 00/1895, 1 Nové Město. Zdroj: PrahaIN.cz

A především unikátní. Nic podobného v Praze ani kdekoliv v našich luzích a hájích nenajdete. A ani nejspíš nemůžete, protože Dickatteria má „patentovaný průmyslový vzor na vaflové genitálie.

„Pokud by někdo chtěl otevřít podnik s vaflemi ve tvaru genitálií, nejprve musí přijít za námi,“ upozorňuje majitel Dickatterie.

Nápad dobrý, ale co kvalita?

Kromě trochu kontroverzního nápadu, který je ale podstatou atraktivity, Dvořák říká, že chce, aby podnik vyslal do světa zprávu, že se nemusíme stydět za svá přirození: „Česko mi sexisticky přijde jako prales...“

Prostředí prales není, je stylové. 

Na gauč si tu sice sednou pouze dva lidé, ale za přítomnosti plyšáků... Můžete hádat s jakým motivem. Vafli je možné sníst i na stojáka. „Řešili jsme i jiné prostory, kde by byl dostatek míst k sezení. Třeba i na Václaváku. Ale o tom realitním trhu jsem už mluvil,“ říká Dvořák. 

Na výběr je ze dvou motivů vaflí - penis a vulva. 

Majitel a obsluha se tak zákazníka ptá „dáte si péro nebo pí...?“ 

Během návštěvy redakce jsme zaslechli i náměty od zákazníků: „Nechcete začít dělat i koule? Nebo zadek?“ Obsluha pak reaguje velmi humorně a především příjemně. Další důvod pro zákazníka se na místo vrátit. 

Vaflová v... vždyť vidíte. Zdroj: PrahaIN.cz

Chuť vaflí je ale to hlavní. Dvořák podotýká, že vafle jsou kompletně domácí a z žádných směsí: „Vím, že by mě to vyšlo třeba o padesát procent levněji, ale proč? Přece chceme, aby se lidé vraceli,“ říká.

Polev na vafli je celá řada. Mléčná, hořká, bílá a jahodová čokoláda... Toppingů je na výběr ještě víc: drcené Lottus sušenky, kokos, oříšky, duhové posypky, křupavé čokoládové kuličky, marshmellows, drcený Kitkat či pistácie. 

Doufejte, že se vám z výběru nezamotá hlava.

Když jsme vafli ochutnávali, hned nám došlo, že majitel s domácí výrobou nelhal. Je to opravdu znát. Došlo nám, že tohle místo netěží pouze z originálního nápadu, ale také z kvality. Vafle je opravdu výborná. A hlavně, je toho na výběr opravdu hodně.

Těžko se tak stane, že si mezi polevou a posypy nevyberete.

Ačkoli se jedná o poměrně nový podnik, tak už nabírá na popularitě. Webové stránky zatím nejsou hotové, ale Instagram doslova frčí - stránka má aktuálně už přes čtyři tisíce sledujících. To vše bez jakékoliv placené reklamy.

Spolupráce a propagace nastala pouze na sociální síti TikTok.

„Pouze spolupráce na TikToku. Dělali jsme i spolupráci, která to díky algoritmu rozšířila do ukrajinské komunity. Já jsem silně proukrajinský, podporuji je. Jsem rád, že se tady u nás pak mohou zažít i takovou srandu. Dnes je jich v Praze silná komunita,“ říká majitel Dickatterie.

Závěr? Výborné...

Stejně jako mnoho lidí, tak redakce PrahaIN.cz navštívila Dickatterii z důvodu kontroverzního nápadu a velké zvědavosti. A sami jsme z počátku netušili, že za originální ideou a neobvyklým podnikem se bude skrývat opravdu skvělý kulinářský zážitek. 

I kdyby se vafle neprodávaly ve tvaru genitálií, tak věříme, že by se sem lidé rádi vraceli. 

Rozhodně neurazí ani zdejší káva, která je velmi dobrá a především za férovou cenu - lungo za 49 korun, cappucino o deset kaček více...

Cenu vaflí pak hodnotit nebudeme, to musí každý zvážit sám. Můžeme ale znovu dodat, že chuť je opravdu skvělá a domácí suroviny jsou znát. A také něco stojí -  vafle s posypkou vyjde na zhruba 119 korun.

Závěr? Nemůžeme nedoporučit. Těžko říct, jestli jsme lepší vafle někdy ochutnali..

Adresa: Pštrossova 110 00/1895, 1 Nové Město

Cena: 7/10

Obsluha: 10/10

Kvalita: 10/10

Prostředí: 8,5/10

Celkové hodnocení: 9/10

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných