Z pohledu na „čerstvý“ hrášek v Lidlu šly na zákazníka mrákoty

07. 07. 202405:30
Z pohledu na „čerstvý“ hrášek v Lidlu šly na zákazníka mrákoty
foto: Čtenář PrahaIN.cz/Hrášek v supermarketu Lidl

Že bychom měli jíst čerstvou sezónní zeleninu, to není třeba opakovat. Nyní jsou to například okurky, hrášek či kedlubny. Kdo si ji nemůže vypěstovat sám, musí spoléhat na nabídku supermarketů nebo farmářských trhů. Tam je většinou zelenina kvalitnější a pochází z českých polí.

Českou kvalitou se často chlubí i velké řetězce.

Jedním z nich je Lidl, který pravidelně informuje, že se „česká pole probudila“. Před několika dny lákal na Facebooku například na ředkvičky. „U některých druhů ovoce a zeleniny je rychlý transport z pole na talíř zásadní. To platí například u ředkviček, které čerstvé a křupavé vydrží jen pár dní. V Lidlu víme, že především v takových případech se spolupráce s českými dodavateli opravdu vyplatí,“ psal Lidl a od lidí to pořádně schytal.

„Tak tohle je vážně dobrej vtip,“ stojí pod příspěvkem jako nejrelativnější komentář.

Další například říká, že podobné příspěvky o čerstvosti považuje za zvrácený smysl pro humor.

Ačkoliv několik lidí zmínilo, že se zeleninou v Lidlu nemají problém, negativních postojů bylo mnohem víc.

To nikdo normální nekoupí

Sami jsme se v obchodech několikrát přesvědčili, že zelenina i ovoce je kolikrát potřeba přebírat, neboť jako „čerstvé“ v regálech leží několik dní. To ale není problém pouze Lidlu, podobná situace je v téměř každém supermarketu.

O několik dní později Lidl opět lákal na čerstvou českou zeleninu. Tentokrát to byla jarní cibulka. „Ta se hodí do salátů, pomazánek nebo třeba slaných koláčů. Oproti klasické cibuli má jemnější chuť, obsahuje plno vitamínů a lahůdku dokáže vykouzlit i z chleba s máslem,“ stálo u příspěvku.

Komentáře jsme opět nechali seřadit od těch nejrelevantnějších. „Škoda, že ta čerstvá zelenina a ovoce nedorazí na vaše pulty a máte to z dovozu 2-3 měsíce staré,“ stálo v prvním z nich.

„Česká pole se probudila, ale vy jste totálně zaspali,“ objevilo se mimo jiné v dalším komentáři. Lidl se sice rychle snažil zjišťovat, o jakou prodejnu jde a snažil se situaci zachránit, kritika ale přicházela ze všech stran.

V den, kdy se prodejce pochlubil zeleninou, nám do redakce jeden ze čtenářů zaslal fotografii hrášku.

„Všiml jsem si, že často píšete o supermarketech, tak jsem vám vyfotil, jak vypadá čerstvý hrášek v Lidlu. Byl ve slevě, tak jsem zvědavý, kolik toho prodají, to přeci nemůže nikdo normální koupit, na mě šly mrákoty,“ vzkázal.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných