Zloděj v hypermarketu vydělal tisíce. Vymyslel trik s blumami

10. 09. 202305:29
Zloděj v hypermarketu vydělal tisíce. Vymyslel trik s blumami
foto: Pixabay.com license/Švestka, bluma?

PŘÍBĚH: PrahaIN.cz v červnu informovala o triku, který zloději běžně používají u samoobslužných pokladen. „Na váze si nechají vyjet třeba cibuli. Pak to nalepí na něco dražšího, třeba kafe, a tím projedou pokladnu. Ostraha se na to teď zaměřuje často. Chytli jsme jich už několik,“ popsal naší redakci jeden ze zaměstnanců Lidlu.

Na článek nyní reagovala pokladní pražského Tesca. Stále zde pracuje, proto žádala, abychom nezveřejňovali lokalitu. Jde o starší ženu a svou chybu, kterou popíšeme, uznala.

Do nepříjemné situace se dostala poté, co byl odhalen další fígl jednoho ze zlodějů. Do prodejny docházel pravidelně pro velké množství ovoce. „Jsem už starší a špatně vidím, proto se pravidelně lidí ptám, co vážím. Myslela jsem, že se mi to stát nemůže, ale stalo,“ podotýká dotyčná žena.

Podvod je jednoduchý.

Muž pravidelně kupoval několik kilogramů blum. Jenomže když se ho pokladní ptala, co to má, označil je za švestky. Namarkovala tak nižší cenu. A právě v tom spočívá podvod. Cena blum se pohybuje v rozmezí od šedesáti do dvaaosmdesáti korun za jeden kilogram. Švestky stojí 25 - 38 korun.

Švestka, bluma? Foto: PrahaIN.cz

Šlo o stánkaře

Během opakovaných nákupů tak dotyčný vydělával hlavně na nízké „pořizovací ceně“.

„Vedoucímu oddělení to přišlo zvláštní, že tak často chodí, tak počkal u kasy. Situace byla stejná, měl toho hodně a opět se nás snažil okrást. Tentokrát ho pan vedoucí přistihl,“ popsala redakci žena.

Následoval rozhovor, kdy prý podvodník zachoval zcela pokerovou tvář. „Řekl, že si vzal blumy, že neví, proč účtuju švestky, že to vůbec nekontroluje,“ dodala žena s tím, že to chvíli vypadalo, že bude muset celý rozdíl doplatit.

Nakonec tomu tak nebylo.

Podle ní je ale velice běžné, že se pokladní ptají nakupujících, co vlastně váží. Někdy prý přes sáček není patrné, zdali jde o levnější broskve nebo dražší nektarinky, stejně jako se podobně lehce zamění blumy a švestky. „Projde mi rukama tolik položek za směnu, že už se z vás místy stává stroj a nepřemýšlíte, ale toto byla moje chyba, omluvila jsem si i panu vedoucímu,“ uzavřela pokladní.

Proč muž nakupoval tolik ovoce? Šlo o cizince provozujícího malý stánek v Letňanech.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných