Kdyby teď byl Kuchta ve Slavii, už by měl třináct gólů

08. 02. 202314:33
Kdyby teď byl Kuchta ve Slavii, už by měl třináct gólů
foto: Patrik Pašek PrahaIN.cz/Jiří Zemen PrahaIN.cz

KOMENTÁŘ: Ano, toto prohlášení je opravdu silné. Nicméně cítím, že je to pravda. Ale hlavně je to pouhé kdyby. Obávaného útočníka české reprezentace je mi vlastně líto.

Slávisté se musí usmívat, možná i posmívat.

Ten velký zrádce jménem Kuchta má na začátku druhé části ligy pouhé čtyři fíky. Radost fanoušků z druhého břehu Vltavy je na místě. Nalejme si čistého vína, kdo by přál něco dobrého hráči, který klub a fanoušky v podstatě zradil?

Kdo není v obraze: Kuchta odešel ze Slavie minulý rok v zimě do Ruska. Tam vydržel pouze půl roku a pak trochu překvapivě posílil Spartu.

Pro fanoušky Slavie nepřípustné, ale i někteří sparťani si k němu budou ještě dlouho hledat cestu.

To ale není to, co chci řešit.

Chci mluvit především o jeho gólové statistice. Čtyři góly pro elitního útočníka české reprezentace, který na Letné bere plat větší než součet všech hráčů několika týmů ze spodních pater české ligy, opravdu nejsou dostatečné.

Je to prachbídně málo.

Kuchta za to nemůže

Každého hned napadne, že Kuchta zkrátka nenaplňuje potenciál. Je přeplacený, řekl by další kritik. Ovšem já úplně tak nesouhlasím. Nedělní zápas proti Mladé Boleslavi to potvrdil.

Kuchta je dobrý, zbytek už tolik ne. Zkrátka nemá servis.

Bez komfortu pro útočníka a podpory dalších hráčů toho příliš nedokáže ani nejlepší fotbalista světa. Kuchta je velký dříč a třeba právě proti Boleslavi pracoval pro tým opravdu perfektně. Gól ale znovu nepřišel.

To musí být pro útočníka ubíjející.

Kuchta opravdu nemá dobrou podporu. Sparta nyní přešla na formaci s pěti obránci, kde by centry do vápna měli zasílat především halfbeci. Na pravé straně má Sparta k dispozici Mejdra a Wiesnera.

Jan Kuchta. Zdroj: PrahaIN.cz

Nulová podpora útočníka

Bohužel první zmiňovaný, který přišel na Letnou před letošní sezónou z Hradce, ještě ani malinko nenaplnil potenciál. Známá tvář Youtube by mohla z fleku vyučovat, jak být úspěšným influencerem, ale jak pomoc týmu k lepším výsledkům a nacentrovat do vápna, tak to rozhodně ne.

Na začátku sezóny mi přišlo, že to může být hodně o hlavě. Mejdr toho v nejvyšší soutěži zase tolik neodehrál a rázem se ocitl na zaplněné Letné a hrát za klub svého srdce, kde vyrůstal, to rozhodně není psychicky vůbec jednoduché.

Ale po půl roce bych čekal, že si chlapec už zvykne.

Ani Tomáš Wiesner jako druhá varianta mi nepřijde dostatečná pro klub, který by chtěl hrát evropské poháry a bojovat o titul. Snad se ale mýlím.

Na levé straně to není pravé ořechové ani od Jaroslava Zeleného. Tím nesnižuji jeho kvality, neboť on dle mého názoru není křídelní hráč do ofenzivní fáze. Rychlost zkrátka nemá takovou, jako třeba jeho kolega před ním - Haraslín.

Ten mimochodem do druhé fáze sezóny vstoupil velmi dobře a s velkou formou je světlou výjimkou Sparty. Ovšem jeden hráč to neutáhne.

Kritizovat tady jednotlivé hráče Sparty, to nemá cenu.

Jen jsem chtěl poukázat na nedostatečný servis spoluhráčů pro Jana Kuchtu. Protože v neděli proti Mladé Boleslavi to byl výkon hodný útočníka Sparty. Výborný výběr místa při kontrech (skoro nikdy mu nikdo nepřihrál), ale i odtahování protivníků od středu pole, tohle je zkrátka správná práce útočníka.

Sparta se z hlediska svých výkonů nemůže divit, že má v lize průměr sotva dvě branky na zápas.

Kdyby byl Kuchta ve Slavii...

To Slavia jich má v současnosti 58, to je průměrně více než tři na jedno utkání. A to nemá úhlavní rival Sparty (alespoň dle mého názoru) žádného top útočníka. Stanislav Tecl je sice pro sešívané ikona, ale fotbalově zkrátka nedosahuje takových kvalit a Mick Van Buren je sice střelec, ale jeho „létání“ po hostováních také dokazuje, že to není hráč úplně evropského formátu.

Jurečka je také velmi dobrý forvard a přišel jako velká hvězda, ale zkrátka Kuchta by měl být ještě o level či dva výše než on. To vlastně určitě je, akorát ve Slavii mají útočníci servis a zdařile pracuje celá jedenáctka.

Proto si myslím, že kdyby byl teď Kuchta v Edenu, tak má klidně už třináct vstřelených gólů.

A ne čtyři.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných