Neplať! Dej tam roušku

15. 12. 202121:00
Neplať! Dej tam roušku
foto: Markéta Šálková, PrahaIN.cz/Patrik Pašek

KOMENTÁŘ Vynalézavost Čechů mě opravdu baví. Když se něco dá s prominutím „očůrat“, tak typický Čech to většinou udělá. O to víc, když jde o peníze. V tom případě je to snad, dle této metriky, povinnost. Sofistikovanost Čechů je z tohoto pohledu opravdu úctyhodná a projevuje se i při využívání placených parkovacích míst.

Při procházkách městem jsem si už mnohokrát všiml, že vozy, které stojí v zónách placeného stání, mnohdy zdobí všelijaké propriety v oblasti poznávacích značek. Nemyslím tím ozdobné rámečky, ale něco, co spolehlivě zakryje jejich čitelnost pro monitorovací vozidla, kontrolující úhradu parkování.

 

Registrační značky se dají zakrýt i stavební podlážkouRegistrační značky se dají zakrýt i stavební podlážkou / foto z Facebooku, se svolením autora

Papír, listí a hlavně rouška

Mezi nejběžnější možnosti krytí patří už dlouhou dobu kus papíru nebo hadru, list ze stromu, popelnice nebo přenosná dopravní značka, která se v okolí nalézá.

Současná pandemická situace přináší, mimo hromady negativ, také jednu zbraň, a to roušku! Ne že bychom s ní ohrožovali něčí zdraví nebo snad životy, ale svým tvarem poskytuje naprosto dokonalou pomůcku ke schování velké části registrační značky. Postranní gumičky už jsou jen bonus v podobě ideálního upínacího zařízení.

Není potřeba sáhodlouze připomínat, že tento postup je nejen nemorální, ale je zároveň nelegální. V neposlední řadě, normální je platit i za parkování. Bohužel.

S čím ale přijdou řidiči po odeznění pandemie, můžeme prozatím jen hádat. Ale že by tento český fenomén z ulic vymizel, o to strach nemám.

 

Rouška na SPZ

Rouška zaparkované Octavii vyloženě sluší / foto: Markéta Šálková, PrahaIN.cz

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných