O pirátské roli v pražské dopravě

05. 07. 202215:03
O pirátské roli v pražské dopravě
foto: Petr Kouba, PrahaIN.cz/Jakub Mračno

KOMENTÁŘ „Máme odvahu řídit město správně,“ hlásí pirátské letáky, předvolební noviny i samotní Piráti. Za deseti odprezentovanými body, mezi nimiž nechybí „odvážná“ rekonstrukce Barrandovského mostu, stavba metra D a další letité projekty, které za pirátského primátora Zdeňka Hřiba dospěly k realizaci, však vidíme především jméno Adama Scheinherra, reprezentanta Prahy sobě.

Nezabývejme se ale tématem chlouby a cizím peřím, při troše fantazie si totiž i za těmito významnými dopravními stavbami můžeme na plátno v pozadí promítnout siluetu primátora Hřiba.

Zabývejme se spíš tím, zda je skutečně vhodné, se prezentovat jako politická strana zásluhami toho konkrétního Adama Scheinherra, který je dnes považován přinejmenším za jeden z impulsů právě bující kauzy Dozimetr.

Jak se asi dnes cítí tvůrci PR strategie Pirátů? A co asi vymyslí? Jak z toho celého kolotoče, který dnes hýbe pražskou politikou, vybrousí, aby do něj příliž nezabrousili? Jak si vysvětlit dosvadní linii primátora, který se na jedné straně chlubí, jako by to byl právě on, kdo opravuje Barrandovský most, jako by právě on v příštích letech postavil trasu metra D či nový most ve Dvorcích, když na druhé straně jedním dechem dodává, že Piráti vůbec nic netušili o dění v dopravním podniku?

Jakto, že se s náměstskem pro dopravu Scheinherrem bavili a spolupracovali na těch pozitivních projektech, ale zároveň nechtěli vědět nic o tom, že v nejvýznamnější městské firmě působí i „temná strana síly“? Je to alibismus nebo manažerské selhání? Nebo je to celé hloupost?

Bylo by zajímavé vidět do hlavy primátora Hřiba tak, jak je vidět do pirátských rozhodovacích procesů. Třeba bychom se dozvěděli, co je pravdy na jeho zásluhách o významné dopravní stavby, které jinak zasahovaly mnohem více do gescí náměstsků za Prahu sobě či STAN. A možná i více do pozadí celé kauzy, když na nesrovnalosti už dlouho před jejím vypuknutím veřejně, na zasedáních zastupitelstva, upozorňovala opoziční ODS či koaliční radní Hana Kordová Marvanová, která ač kandidátka STANu, podle vlastních slov nedokázala své podněty prosadit na jednání městské rady. Pro ty, kdo tolik neholdují politice jen připomeňme, kdo je šéfem radních hlavního města. Je to primátor Prahy, Zdeněk Hřib. Ten, který se zasadil o rozvoj pražské dopravy, aniž by viděl, jak mu pod rukama odplouvá kapitál dopravního podniku kamsi na Moravu. Nebo na Maltu?

 

 

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných