Ty volíš Babiše?!

22. 01. 202315:03
Ty volíš Babiše?!
foto: Markéta Šálková, PrahaIN.cz/Martin Herman

KOMENTÁŘ: Poslední dobou mi někteří kamarádi posílají poměrně ostré vzkazy ohledně mých volebních preferencí a politického názoru a angažmá. Jiní se vůči těm, co volí jinak, vymezují na svých sociálních sítích. Já přitom vím, že jsou to fajn lidi a pojí mě s nimi spousta zážitků. Nikdy jsem neměl problém s nimi o čemkoli diskutovat. Tohle jejich odsuzování za názor ale prostě brát nemůžu.

Strašně mě to mrzí a často o tom přemýšlím, proč jim tak vadí, že mám na něco jiný názor. Přece není ideálem nikoho rozumného, aby byli všichni ve všem zajedno a ten, kdo se bude lišit, tomu to dáme patřičně sežrat. To už tady bylo. Tady je moje odpověď, kterou jim chci poslat.

Kamaráde, ty se ptáš, co se mnou stalo? Celkem nic, kromě toho, že jsem zestárnul, ztloustnul a možná lehce zmoudřel. Ale to my všichni.

Chci ti ale napsat ještě o něčem jiném.

Ty kritizuješ Babiše, já Pavla. Dobře, každý máme svůj názor, každý máme jiné preference. Já mám navíc výhodu, že svého favorita znám osobně a komunikuju s ním. Možná je i výhodou, že se už nějakou dobu pohybuju v politice a vím, že nic se většinou neděje jen tak a za vším je třeba hledat „jiné zájmy“, většinou lobbystických skupin.

Tomu odpovídá i informování veřejnosti, kdy rozhodující média prostě objektivně o Babišovi a Pavlovi (či Nerudové) podle mého názoru neinformují.

Ale to je ve finále jedno.

Co je špatně, kdy je hůř?

Podstatné je, že já tě pro tvůj názor nepodezírám z výplachu svědomí, žaludku, z lobotomie a dalších věcí, já ho respektuju. Tvoje příspěvky pro mě nejsou důvodem se proti tobě vymezovat.

Takže mi na FB klidně napiš, že se mnou nesouhlasí. Klidně napiš, že Babiš je podle tebe „takovej a makovej“, ale nesnižuj se k dehonestaci těch, kdo s tebou nesouhlasí.

Já to unesu, deset let strávených v ANO mě naučilo tomu čelit. Ale jiní lidé si nezaslouží čelit posměchu a urážkám jen proto, že svět vidí jinak než ty.

Pomůže mi v tom i to, že vím, že seš dobrý člověk, fajn kámoš, se kterým mě toho pořád ještě spoustu spojuje.

Na společně strávený čas vzpomínám doteď moc rád.

Jsem si vědom i toho, že většina mých kamarádů má jiný názor a jiné politické preference, než mám já. Ale pořád žiju v tom, že to, že má někdo odlišný názor nebo pohled, by nemělo být překážkou a nemělo by to ničit vztahy mezi lidmi.

Snad to není tak naivní pohled.

Autor komentáře je členem hnutí ANO.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných