„Jak je to možný?“ ptala se řidička, když měla pozitivní test na drogy

18. 01. 202211:05
„Jak je to možný?“ ptala se řidička, když měla pozitivní test na drogy
foto: Policie ČR (se svolením)/Opilí řidiči jsou nikdy nekončícím problémem.

Řidička překvapená z pozitivního testu na drogy a muž, který sliboval, že za volant nesedne. Policisté vyšetřují hned dva případy řízení pod vlivem.

Jak je to možný?

Už na benzinové stanici v Olbrachtově ulici na sebe 37letá žena upozornila hlídku policistů. Třásla se a ošívala. Když nasedla do auta, rozjela se do ulice Na Strži. Tam ji policisté po pár metrech zastavili. Nejen, že zapomněla rozsvítit, ale vzbuzovala i podezření, že je pod vlivem alkoholu nebo drog.

Alkohol byl provedeným testem vyloučen. Výsledek na drogy byl ale pozitivní. Řidičku to velice zaskočilo. „Jak je to možný?“ ptala se okolních policistů.

Slíbil, že za volant nesedne

Kolem půl třetí ráno zastavila hlídka bílé auto odbočující z Fejfarovy ulice do Bryksovy. Na vozidlo byli policisté upozorněni už kolem půlnoci.

Podle oznamovatele stálo vozidlo delší dobu nastartované na parkovišti. Po příjezdu policie se ukázalo, že v autě sedí 29letý muž a v okolí auta je naházeno několik lahví alkoholu. Hlídka muže opakovaně upozornila, ať si v takovém stavu za volant rozhodně nesedá. Ten to policistům slíbil.

Po zastavení jinou hlídkou se řidič nejprve odmítl podrobit zkoušce na alkohol, ale zalekl se příjezdu státní policie a nakonec souhlasil. Nadýchal téměř 1,5 promile.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných