O poslanci KDU-ČSL: „Při znásilnění do mě ejakuloval. Řekl, že mi udělal děťátko…“

09. 01. 202305:23
O poslanci KDU-ČSL: „Při znásilnění do mě ejakuloval. Řekl, že mi udělal děťátko…“
foto: PrahaIN.cz/Masér, který věc oznámil

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR: Masér. Devětatřicet let. Tak jsme označili člověka, který už vloni na policii nahlásil své znásilnění. PrahaIN.cz o tom informovala jako první. Poslanec KDU-ČSL Jiří Navrátil, údajný viník, však jeho slova odmítá. Redakce proto přináší rozhovor, který se k velmi citlivé události vrací očima možné oběti.

KDU-ČSL i poslanec Navrátil popírají Vaše slova o znásilnění. Stojíte si za nimi i dnes?

Ano. Jejich postoj jsem očekával. Samozřejmě, že si za svými slovy a svým tvrzením stojím. Kdyby to nebyla skutečná a svatá pravda, tak bych vážně neměl žádný důvod k tomu, abych se rozhodl tak, jak je již veřejně známo. Přesněji řečeno podat zmiňované trestní oznámení na pana poslance Jiřího Navrátila.

Byl byste ochoten podstoupit například i detektor lži, aby se Vaše slova potvrdila?

Kdyby k tomu mělo dojít, tak vlastně proč ne.

Já se vážně nemám čeho obávat. Já jsem člověk, který se dříve jistých okolností a věcí bál. I když vlastně na druhou stranu, strach je přece lidský pud a přirozená lidská vlastnost. A kdo někdy neměl z někoho či z něčeho nějaké obavy, že? Život mě už naučil... A proto je pro mě důležité najít v sobě tu vnitřní odhodlanost, energii a sílu. Prostě jedním slovem přemoci vše, co se stalo a jít do toho.K události mělo dojít loni. Chtěl bych se zeptat, jestli jste poslanci Navrátilovi někdy řekl, nebo napsal, že Vás znásilnil.

Ano. Přesně tak. Stalo a událo se to tak, jak jsem vypověděl. Tato pro mě vážně nepřirozená, a hlavně nepříjemná a závažná událost se stala koncem loňského roku.

A k té konfrontaci se můžete vyjádřit?

Ano. A to několikrát. Řekl jsem mu to jak osobně, tak telefonicky. Jeho slova pro mě byla nejen velmi bolestivá a nepříjemná, ale hlavně udivující, zarážející a v neposlední řadě ponižující. Víte, je to opravdu velmi složité, když vám na to někdo odpoví: „Víš, to se už v životě někdy stává… A nejsi v tom první a vlastně ani poslední...“

To Vám řekl?

Ano.

Navštívil jste poté psychologa?

Ano, navštívil jsem ho. Zrovna jsem měl za pár dnů po incidentu domluvené další sezení se svým prozatímním psychiatrem. Vše jsem mu řekl, a to dokonce za přítomnosti jeho soukromé asistentky či zdravotní sestry, jelikož zmiňovaný lékař je bohužel nevidomý.

Jak reagoval?

Řekl: „Jestliže vám stál, tak jste sám teda i chtěl…“

Vážně nevím, co dalšího bych k tomu řekl.

Když taková slova zazní z úst někoho, komu se otevřete, aby vám pomohl, aby vás dokázal pochopit… Proto jsem se poté obrátil na organizaci Bílý kruh bezpečí, což je občanské sdružení, kde mě vyslechli. A to za přítomnosti dvojice poradců, právníka a taktéž psychologa. Podle jejich posledních slov se na ně mohu kdykoli obrátit.

Možná oběť sexuálního násilí, náš respondent. Foto: PrahaIN.cz

Byl jste v sídle KDU-ČSL oznámit, že k tomu došlo?

I to jsem byl. A samozřejmě to pro mě nebylo příjemné. Ale cítil jsem v sobě potřebu, že i oni by to měli vědět. Jejich reakce mě dost nemile překvapila.

Co přesně myslíte?

Celé vedení v sídle KDU-ČSL v Praze se k tomu vůbec nevyjádřilo.  

A to Vám slíbili?

Ano.

Nyní osobněji: Poslanec Navrátil jakékoli intimnosti popírá. Je to pravda?

Co Vám na to mám odpovědět? Znova opakuji, že vše, co tvrdím, je pravda.

V protokolu se píše o jeho četné masturbaci, to se dělo před Vámi, nebo o tom jen hovořil?

Bohužel se to vážně dělo. On měl, možná dokonce ještě má takový růžový kufřík, o němž přede mnou mluvil asi takhle: „Ukážu ti, co mám. To teda budeš koukat. A ten tvůj, kterýho máš tam dole, bude ještě víc..."

Jak tomu mám rozumět?

On si ho pojmenoval kufříkem splněných přání.

Můžete to přiblížit?

Kufřík obsahoval krom různých erotických pomůcek i sado-maso pomůcky a v neposlední řadě i dámské punčocháče a podprsenky. Když měl poslanec Navrátil své choutky, tak tomu předcházelo i jeho jisté divadlo.

To znamená co?

Převlékal se do toho. A z jeho uslintaných úst a oroseného obličeje zaznívalo dost často: „Kubíčku, můj milovaný, já jsem teď muž, či žena? Já jsem teďka Jiří, nebo Jiřina? Kubíku, jen můj zlatý, Jiřinka se tě na něco ptá. A když jí odpovíš, tak tě v žádném případě slušná finanční odměna nemine. Penízky na tebe nedočkavě čekají tamhle v kabelce".

Z toho jsem usoudil, že má i jisté sadomasochistické sklony. Pak míval ještě pomůcky... A k vaší otázce? Vážně nemám nic proti masturbaci, vždyť je to lidské a přirozené. Ale tady se už dostáváme do fáze, co se týče sexu a lidské krve...

V protokolu stojí, že ejakuloval do Vás, je to tak?

I to je bohužel naprostá skutečnost. Bohužel to udělal bez pánské ochrany. Pak následovalo, že moje sperma, kterým měl potřísněné prsty, po mně začal roztírat a z těch prstů ho olizovat. Říkal u toho: „Kubíčku, můj jediný a milovaný, já jsem ti udělal děťátko, teda vlastně nám oběma, že?“

Obec Mořkov. PrahaIN.cz ji navštívila o víkendu, reportáž přineseme během dvou dnů. Foto: PrahaIN.cz

Potkávali jste se i mimo jeho služební byt? Zval Vás třeba někam?

V jeho poslaneckém bytě jsem byl minimálně dvacetkrát, možná dvaadvacetkrát. Myslím, že jsou i svědci, kteří to mohou dosvědčit. A někde jinde? Ano. Byli jsme například v jeho obci Mořkov, leží v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji. Mimo to jsme společně byli na dalších místech.

Ještě bych k tomu mohl podotknout, že mě pan poslanec Navrátil, a to nesčetněkrát, povídal, „že mi snese modré z nebe, že peníze pro něho nic neznamenají“. Přesněji řečeno, že on s financemi nemá žádný problém, že u něho nehrají žádnou roli. To říkal opravdu stále.

Chcete mu něco vzkázat?

Tuto otázku jsem od vás ale vážně nečekal.

Rozumím. A chcete?

Až se mi z toho daleko víc rozbušilo srdce. Na jednu stranu ani vlastně nechci. Co takovému člověku byste ještě chtěli vzkázat? Přece i zvířata se mezi sebou takto nechovají. Ale na druhou stranu, když se k tomu postavím čelem, tak bych mu chtěl přece jenom něco vzkázat.

Ano?

Ale nikoliv za svoji osobu, ale za svoji duši, která to vnímá neskutečně bolestně a traumaticky. Na závěr nechci opomenout, že si doopravdy a zcela opravdu cením a vážím spokojenosti od pana poslance Navrátila, což vyjádřil v jednom z rozhovorů. Spokojenosti s mou prací maséra. Ale jestli se domnívá, že tou sebechválou, která bohužel „smrdí“, očistí otřesný zážitek, který mi doživotně způsobil, tak to ani omylem a v žádném případě.

A nejenže pevně doufám, ale hlavně tomu i věřím, že má pravda zvítězí!

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných