Sundal ukrajinskou vlajku ze školy. Policie to nehodnotí ani jako přestupek, neukradl jí

07. 07. 202210:18
Sundal ukrajinskou vlajku ze školy. Policie to nehodnotí ani jako přestupek, neukradl jí
foto: Repro videa z Twitteru BarboraKuzelov1 (stejně jako ostatní fotografie v článku, pokud není uvedeno jinak)/Muž sundal ukrajinskou vlajku z budovy ZUŠ ve Slaném

Jako lavina se na sociálních sítích šíří video muže, který na Základní umělecké škole ve Slaném sundal z budovy ukrajinskou vlajku.

Video získalo tisícovky reakcí jak na Facebooku, tak i na Twitteru.

Celá stopáž je dlouhá necelou jednu minutu. Muž, pravděpodobně ve středním věku, si na budovu školy postavil žebřík, vyšplhal a následovně ukořistil pověšenou ukrajinskou vlajku. Celé video je pak bez komentáře, ani jedna osoba neprohodí žádné slovo.

Celá akce je pak natáčená z auta, očividně z pozice spolujezdce. Hlavní aktér videa, jenž sebral vlajku pak pravděpodobně řídil.

Nicméně v závěru je ukrajinská vlajka vyhozena vedle budovy školy. Muž ještě sbalí své jediné náčiní, tedy žebřík a odchází zpět do auta. V tu chvíli video končí.

Minutového „filmu“ jsou plné sociální sítě.

Zloba nejen na Twitteru

Mezi uživateli se našlo mnoho zloby. Zastání našel hlavní aktér videa pouze u zlomku společnosti, tedy alespoň na Twitteru. 

„Setřásl bych ho z žebříku a ještě než by dopadl na zem? Dostal by penaltu na hlavu.... Fakt Dementi.. chtěl bych vidět ty Hrdiny, kdyby se jim u baráku otáčel tank, nebo by byla slyšet střelba.... posraný a najednou by bylo NATO jako v pořádku... musím se fakt Smát!“ píše jeden z uživatelů Twitteru.

Přidávají se k němu desítky dalších: Tvl, jak se s výrazem odvážného hrdiny, vypořádal s úkolem z odboje! Nejhorší na tom asi bude, že si myslí, že dělá dobře. Hodí žebřík domů a jde se někam do nalévarny zmastit, že jim to dnes všem nandal. Přitom je to pouze ubohej dezolát.

Reakcí je nespočet...

 Twitter

Sparťan?

Ale na sociálních sítích se objevily i komentáře, které zmiňovaly, že muž na obrázku je příznivcem pražské Sparty. „Sparťan... Ten musí mit diagnóz,“ napsal jeden uživatel.  Desítky dalších komentujících narážely na podobnou věc.

Nicméně stačilo krátké video dokoukat do konce a člověk by zjistil, že to není pravda. Tedy alespoň jedinec se zdravým zrakem. Tričko muže bylo sice rudé, ale při detailu v závěru je vidět, že je to dres České republiky. 

Ani znaky přestupku

Jak už bylo zmíněno, video vzniklo u Základní umělecké školy ve Slaném. Stejně jako v mnoha městech nedaleko od Prahy, ale také po celé České republice, je zde početný zástup ukrajinských dětí.

Že by měl být muž nahlášen na policii? Tak na to odkazovalo několik desítek komentujících. Nicméně policie by asi nic nezmohla. Vlajka totiž nebyla ukradena, tudíž je zdokumentovaný důkaz těžko potrestatelný. 

„U nás nic hlášeno nebylo. Sama jsem video viděla, ale upřímně, zde by se těžko dokazoval i přestupek“ sdělila pro PrahaIN.cz tisková mluvčí PČR Kladno. 

Celé video zde.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných