Karlos Vémola se dočká vlastního celovečerního dokumentu

24. 08. 202311:10
Karlos Vémola se dočká vlastního celovečerního dokumentu
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz /Karlos Vémola

Od ledna 2024 se v kinech můžete podívat na celovečerní dokument o Karlosi Vémolovi. Snímek s názvem Karlos by měl dle tiskové zprávy odhalit život bojovníka i mimo záři reflektorů. Režiséři filmu Michal Samir a Šimon Šafránek uvádějí, že se nejedná o pouhou snahu těžit z Vémolovy popularity, ale o obraz osobnosti, která změnila popkulturu v Česku.

Režisér Michal Samir se s Vémolou zná už téměř patnáct let a na prvních záběrech začal pracovat už více než před deseti lety v Londýně. Právě tyto unikátní záběry z Karlosovy minulosti, které dosud nikdo neviděl, by měly být pro diváky zvláště atraktivní. „Známe se dlouho, intuitivně jsem točil Karlose už před mnoha lety v Londýně. Máme proto natočeného Karlose ne jako celebritu, ale jako opravdového kluka z Olomouce, co se protlouká životem,“ uvádí v tiskové zprávě Michal Samir. Karlos Vémola dokonce sám poskytl pro film i archiv osobních fotografií.

„Je to film o extrémním člověku v extrémní době. Karlosův život je fascinující, extrémní a zcela odlišný od toho, na co jsme sami zvyklí. Náš dokument reflektuje Karla nejen jako bijce a hrdinu davů, ale zároveň jako otce, partnera, něžného milovníka zvířat, a současně jako neústupného, hraničního člověka, který po svém okolí často žádá nemožné – přizpůsobit se jeho životnímu stylu a tempu,“ popsal Michal Samir.

Život Karlose Vemoli přezdívaného jako „Terminátor“ byl vždy poměrně za hranou, už odmala se pral na ulicích Olomouce, po studiích odjel do Londýna, tam se živil jako vyhazovač. Stal se prvním Čechem, který zápasil v nejprestižnější organizaci MMA na světě s názvem UFC. V Anglii byl v roce 2016 odsouzen na jeden rok k odnětí svobody za pěstování drog, nakonec si odseděl jen půl roku. Vémola má tři vlastní děti a žije s manželkou Lelou Vémolou.

„Film, stejně jako Karlosův život, je nebezpečná jízda, která začíná v olomouckých Hodolanech, pokračuje přes kluby na londýnských periferiích a eskaluje křižovatkou, na které se teď Karlos jako člověk i jako zápasník ve svém věku ocitá,“ uvedl ke konci Samir.

Podle webu Fightlive.cz je Karlos Vémola jeden z nejvýraznějších českých MMA bojovníků historie i současnosti, je jedničkou střední váhy a šampionem polotěžké divize organizace Oktagon. Vémola je zároveň velký milovník zvířat, jeho koníčkem je chov motýlů, ryb, a to převážně žraloků, dále má například psa i krokodýla a slavný je i jeho chov tygrů, kvůli kterým u Vémoly zasahovala policie.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných