Lámané beaty i údy: Řezník a Churaq Sputnik rapují o těžce postižených

18. 02. 202320:22
Lámané beaty i údy: Řezník a Churaq Sputnik rapují o těžce postižených
foto: Jiří Zemen, PrahaIN.cz/Řezník, ilustrační foto

MLÁDEŽI NEPŘÍSTUPNO: Kdo si myslel, že o horrorcorovém rapperovi Řezníkovi letos neuslyší, mýlil se. Letitá persona letos vůbec poprvé hostovala na albu člověka, u kterého by to možná nikdo nečekal. „S Řezníkem jsem chtěl něco udělat už dávno, jelikož je to jeden z mála lidí v Česku, jehož cením,“ říká Churaq Sputnik.

Ten totiž vydal první studiové album ROCK KEŤÁK. Přesto není na hudební scéně úplným nováčkem. Je jedním z členů skupiny Churaq Clique, která spatřila světlo světa před cirka čtyřmi lety. Členy jsou kromě Sputnika ještě Cyril a Hoftyk. Každý jede i sólovou tvorbu, Sputnik není výjimkou. Za sebou má několik sólo počinů, ovšem studiové album mu chybělo.

ROCK KEŤÁK má jedenáct tracků. Nechybí zde feat s členy Churaq Clique, hostuje na něm třeba taky Naume. 

„První track na album jsem nahrál už nějak o prázdninách, ale jelikož jsem pořád bussy kalbou nebo chronickým hulením, tak se to celkem táhlo. Celkově mám hodně vyvinutej prokrastinační smysl. Nějakou chvíli jsem měl velkej tvůrčí blok, ale ten se změnil, když nám s klukama začala emková sezóna. Díky tomu jsem zaplej napsal a nahrál sedm tracků asi během tří seancí. Takže tak,“ popsal Sputnik redakci PrahaIN.cz.

Churaq Sputnik. Zdroj: Archiv umělce, se svolením 

Každopádně nejzvučnější jméno si Sputnik nechal na úplný konec. Na čísle jedenáct má feat horrorcorová modla České republiky Řezník.

Řezník na scéně se Sputnikem

Pro něj se jedná o úplně první feat letošního roku.

Jak už jsme v úvodu psali, kdo si myslel, že od něj bude (mít) klid, mýlil se. A to měl Řezník minulý rok opravdu náročný. Kromě toho, že po šesti letech vyšlo nové album Sodomy Gomory Resuerekce, šel do kin celovečerní film Párty Hárder: Summer Massacre a na pultech knihkupectví se objevila taky (jeho) kniha Mártyho Frky s číslovkou čtyři.

„S Řezníkem jsem chtěl něco udělat už dávno, jelikož je to jeden z mála lidí v Česku, který cením. Jak textově, tak kvůli filmový tvorbě,“ podotkl Sputnik. 

„Věci se daly do pohybu, když mě sjetýho ve studiu napadlo udělat track o tom, že mrd... torsa. Což je podle mě téma, který Řezňovi sedne jak zmr..., tak jsem mu napsal s tím, že ho chci mít na albu, a že spolu pomrd... nějaký trupíky, na což odpověděl hodně stručně – OK, TO ZNÍ ROZUMNĚ. Tak jsme si navzájem poslali sloky, z kterejch jsme chcípli a tradá. Spolupráce eazy, čáry posílá jak mladej a ve fotbálku ho příště sejmu, zmr..., ten kluk má v sobě ďábla.“

Track Torsa je kontroverzní od samého začátku. Začíná Sputnik: „V deseti letech jsem si všiml, že mě přitahují ženský bez rukou a nohou, takzvaný trupíky. Tenhle track je pro vás, dámy...“

„Nesmí nosit končetiny, má vonět jak kopretiny.“

Velká nadsázka, kvůli které mohou některé organizace vytáčet číslo Sputnikova manažera a řvát, co si to dovolil, však zní opravdu dobře. Beat je povedený jakbysmet.

Holky jako Stephen Hawking...

A když nastoupí Řezník, nastává peklo.

„Obvykle mě lokální featy nelákají, ale u tohohle topicu ´sem prostě nemohl chybět!“ uvedl Řezník. „Není vůbec špatný si ve trupech libovat. Dá se s nimi totiž mr.... nebo driblovat. Vozík taky umí vibrovat, nabít ti mobil, má dostatek kilowatt. A nejlepší jsou holky, co jsou jako Stephen Hawking, s postiženým klukem zase můžeš dělat docking. Moje porno už brzy přijde do kin. Nemít žádný boky, to byl jedinej pokyn!“

V klasickém Řezníkově tónu to zní opravdu výborně. A říkáme si, že by to rozhodně nemusela být poslední spolupráce v životě těchto umělců.

Churaq Sputnik pokřtí album ROCK KEŤÁK dne 18. března v Roxy.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných