Vyhlídka Bastion hostí moderní umění

19. 05. 202222:06
Vyhlídka Bastion hostí moderní umění
foto: MČ Praha 2/Moderní umění v rostředí s jedinečným výhledem

Díla sochaře Lukáše Raise nově zdobí vyhlídku restaurace Bastion. Výstava se nazývá Sculptures a podtitul zní Světlo, hmota, tvář a Vy.

Prostředí s jedinečným výhledem na siluetu Vyšehradu, Petřínskou rozhlednu a desítky historických budov rozšířily sochy z nerezu a ušlechtilé leštěné oceli.

„Přistupoval jsem k tomu tak, že je to určitý tvar, určitý prostor, je to nějak zpracované, ale vy nemůžete k té soše přistoupit, aniž byste ji nedefinovali. Protože se v ní odrážíte tolikrát, že svým způsobem, určitým procentem, definujete a jste součástí té sochy. To je celý koncept a celý princip,“ uvedl k výstavě autor.

Nic není tak, jak se na první pohled zdá

Lukáš Rais se ve své tvorbě věnuje přetváření již normovaných subjektů. Dává jim nové formy a významy, aby bylo pro diváky těžké je identifikovat nebo popsat. Nakonec by měli zjistit, že nic není tak, jak by se mohlo na první pohled zdát. Často používá kovové trubky a podobné průmyslové produkty.

„Je pěkné, jak se dá spojit moderní umění, moderní věci s tím historickým. Ta výstava je toho důkazem, že to nové a staré může být vedle sebe a může to působit nádherně,“ řekla k výstavě starostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS).

Expozice bude návštěvníkům k dispozici v zahradách Bastionu až do 30. dubna 2023.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných