Vystoupení Richarda Krajča končilo potleskem ve stoje

25. 06. 202312:12
Vystoupení Richarda Krajča končilo potleskem ve stoje
foto: Bob Asher, PrahaIN.cz/Písničkář Richard Krajčo při rozhovoru pro PrahaIN.cz

REPORTÁŽ: Výborná atmosféra provázela premiéru Richarda Krajča na festivalu Porta. Publikum zpěváka přijalo doslova za svého. „Přiznám se, měl jsem zpočátku trému, protože jsem netušil, co mě čeká. Koncert byl nakonec vynikající,” řekl Richard Krajčo redakci PrahaIN.cz.

Podle hudebních kritiků patří publikum na festivalu Porta mezi nejnáročnější. Právě této skutečnosti si byl velmi dobře vědom písničkář a hudebník Richard Krajčo, který měl na letošní Portě premiéru.

Během hodinového akustického koncertu odvedl výborný výkon a koncert provázela skvělá atmosféra.

Muzikanta nakonec ocenilo publikum nadšenými výkřiky a dlouhotrvajícím potleskem ve stoje.

„Přiznám se, že jsem byl před koncertem nervózní. I když toho mám za sebou jako muzikant už hodně, tak jsem měl obavy z toho, jak bude nové publikum reagovat. Lidé však byli naprosto skvělí. Doufám, že jsem na Portě nebyl naposledy. Bylo to nádherné,“ řekl Richard Krajčo redakci PrahaIN.cz.

Písničkář Richard Krajčo

Písničkář Richard Krajčo při koncertu. Foto: PrahaIN.cz

Velký úspěch měla skladba Hned teď. Písničkář se přiznal, že je věřícím křesťanem a do textu vložil svoje vyznání k Nejvyššímu.

„Ano jsem věřící. Možná ne tak, jak by si každá církev představovala. Řekl bych, že cestu k Bohu jsem si našel sám. Je to nepochybně nedílná součást mého zdejšího fungování a života,“ svěřil se písničkář redakci.

Richard Krajčo je známý kvalitními texty. K napsání většiny písniček nachází inspiraci ve svých zážitcích. „Vždy mě k textům inspirovalo to, co jsem prožíval. Před lety mi psaní šlo o něco lépe, protože život, který jsem prožíval, byl o něco bouřlivější. Pod chmurnou náladou se totiž tvoří lépe. Teď, když jsem šťastnější, klidnější, usazenější, mi jde psaní trochu hůře. Se skládáním ale nemám problém. Myslím si, že nejdůležitější v textu je vyjádření osobních emocí. Na tom nic měnit nebudu,“ usmál se Richard Krajčo.

Atmosféra na koncertu Richarda Krajča

Atmosféra na koncertu Richarda Krajča byla výborná. Foto: PrahaIN.cz

Život muzikantů není procházka růžovým sadem a během festivalové sezóny probíhá doslova v poklusu. To ostatně naší redakci potvrdil i samotný písničkář.

„Chvilku si po koncertu odpočinu a okamžitě musím vyrazit dál. Za hodinu a půl už mě čeká další vystoupení,“ pokrčil rameny.

Přesto dlouhé minuty trpělivě rozdával fanouškům autogramy a nebránil se ani společnému focení.

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných