Adam Scheinherr (Praha sobě): „Na prasáka“ jsem nezaparkoval já, ale řidič

14. 09. 202208:30
Adam Scheinherr (Praha sobě): „Na prasáka“ jsem nezaparkoval já, ale řidič
foto: Rudolf Komár, PrahaIN.cz/Adam Scheinherr

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Náměstek primátora hl. m. Prahy za Praha sobě na svém Facebooku 13. září k zaparkovanému služebnímu vozu na chodníku

Možná jste si všimli téhle fotky na internetu. Ti, kdo mne znají, dobře vědí, že to doopravdy není můj styl. V příslušný den magistrátní auto řídil řidič, kterého neznám, a vůbec jsem netušil, že někde zaparkoval takto „na prasáka“. Já jsem v tomto místě, ve Veletržní ulici, z auta nevystupoval, ani do něj nenastupoval. Měl jsem jednání na TSK, kam jsem přijel tramvají. Pak jsem se ale potřeboval rychle dostat autem na jiné jednání, a do vozu jsem nastoupil v ulici U Studánky.

Je jasné, že řidič při čekání na mne spáchal dopravní přestupek, a budeme to s ním řešit. Hlavně nám ale připomněl, že časy, kdy papaláši takhle běžně parkovali, se už nikdy nesmí vrátit.

Využití služebních aut jsme omezili na nezbytné minimum, z nabobského parkoviště před magistrátem jsme udělali příjemné náměstíčko pro lidi. Všem zaměstnancům magistrátu čtyři roky vysvětlujeme, ze papalášské časy jsou pryč. Jak je ale vidět, někteří to stále nepochopili.

Kdybyste i v budoucnu něco podobného viděli, dejte mně vědět, budu to hned řešit. Je to nepřípustné.

Děkuji

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných