Adam Zábranský (Piráti): Jednoho strašného prezidenta vystřídal ještě horší

13. 11. 202220:01
Adam Zábranský (Piráti): Jednoho strašného prezidenta vystřídal ještě horší
foto: Facebook Adama Zábranského/Adam Zábranský

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY Člen zastupitelstva hl. m. Prahy za Piráty na svém Facebooku 12. listopadu k prezidentským volbám

Pomalu se blíží prezidentské volby. Za posledních 20 let jsme si zažili, jak jednoho strašného prezidenta vystřídal ještě horší. Věřím, že máme na víc! Proto budu s radostí volit Danuši Nerudovou.

Už před dlouhou dobou jsem dospěl k názoru, že bych chtěl mít za prezidentku ženu. Pro mě to má velkou pozitivní symbolickou hodnotu: ženy to mají v politice těžší než muži a zvolení prezidentky by mj. mohlo inspirovat další z nich, ať se do politiky vrhnou. A třeba bychom se pak časem dočkali české Jacindy Ardern (premiérka Nového Zélandu) či Sanny Marin (premiérka Finska)... Co víc si přát?

Samozřejmě jsem se z počátku trochu bál, že nebude kandidovat žádná žena, kterou bych v prezidentském úřadě viděl rád. Danuše Nerudová tyto moje obavy rozptýlila. Liberální, kompetentní, energická kandidátka se sociálním cítěním, která si uvědomuje závažnost klimatické hrozby. Dokonce je to kandidátka, která má jako jedna z mála velkou šanci na úspěch! A ještě k tomu ekonomka, která ekonomice opravdu rozumí a dokáže ve veřejném prostoru obhajovat politiku založenou na faktech oproti populisticky-nesmyslným návrhům třeba z řad ANO či ODS. To je fakt silná kombinace pozitivních vlastností.

Jsem rád, že tyto prezidentské volby nemusím taktizovat a s klidnou hlavou to tam hodím kandidátce, kterou chci v prezidentském úřadě nejvíc. A co vy, už máte rozhodnuto?

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Kudy kráčel zločin
Tajnosti slavných