Alexandra Udženija (ODS): Agresivita, nekultura a absolutní ztráta respektu

11. 05. 202620:31
1 min. čtení
Alexandra Udženija (ODS): Agresivita, nekultura a absolutní ztráta respektu
foto: Vít Hassan pro PrahaIN.cz /Alexandra Udženija

POLITICI VLASTNÍMI SLOVY: Náměstkyně primátora hl. m. Prahy, zastupitelka Prahy 2 za ODS na svém Facebooku 10. května 2026 k sobotnímu derby.

Asi před 14 dny jsme se složkami IZS cvičili na stadionu Sparty modelovou situaci rozsáhlého incidentu při fotbalovém utkání. Požár způsobený světlicemi, nepokoje fanoušků, napadení, chaos na stadionu. Už tehdy jsem psala, jak děsivě reálně celé cvičení působilo. A jak moc jsem si přála, aby něco podobného zůstalo jen modelovou situací.

A pak přišlo sobotní derby.

To, co předvedla část „fanoušků“ Slavie, nemá se sportem nic společného. Není to rivalita, atmosféra ani vášeň pro klub. Je to agresivita, nekultura a absolutní ztráta respektu.

Naštěstí podle dostupných informací nedošlo k vážným zraněním. I tak je ale alarmující, kam se prostředí kolem některých zápasů posouvá. Ve chvíli, kdy se lidé bojí vzít děti na stadion, prohrává sport jako takový.

Velké poděkování patří všem složkám IZS, které byly připraveny situaci profesionálně zvládnout. Za to, co se na stadionu odehrálo, ale nenesou odpovědnost oni. O to důležitější teď bude důkladně vyhodnotit bezpečnostní opatření a chyby na straně pořadatele, aby se podobné situace už nemohly opakovat.

Sport má spojovat, ne budit strach.

Publikováno v rámci přehledu prohlášení i jiných mediálních výstupů jednotlivých volených zastupitelů v Praze

Tagy

Speciály

Aféry & zločiny
Příběhy zapsané do mapy